فارس نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به برکت آمادگی نیروی دریای سپاه، کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین الملل رفتار کرده اند.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، مسئولین و مدیران  نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس با بیان اینکه توطئه و خباثت های دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران مقطعی نبوده و همواره وجود داشته است ، اظهار داشت: به فضل الهی، نظام اسلامی و مردم ما در طول این چهل سال تمامی راهبردها و نقشه های شوم دشمنان را برهم زده اند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح  هیچگاه تهدیدات دشمن را کوچک نمی شمارند، گفت:  اعتقاد داریم که با ارتقای توان و قدرت بازدارندگی می بایست مقابل دشمن ایستادگی کرد و زمانی که دشمن، چشمان باز و آمادگی رزم بالای نیروی دریایی سپاه را مشاهده می کند، در می یابد که در صورت بروز هرگونه درگیری، با یک نیروی دریایی موفق، به روز، کارآمد و باصلابت روبه رو خواهد شد.

سرلشکر باقری

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: اقتدار و بازدارندگی امروز به برکت آمادگی، تکنیکها ،تاکتیکها ، طراحی های روزآمد و آینده نگری نیروی دریایی سپاه و سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بدست آمده است.

وی با بیان اینکه هیچگاه از راهبردهای جدید دشمن غافل نشده و همواره آنها را رصد می‌کنیم، تصریح کرد: به برکت آمادگی و توانمندی نیروی دریای سپاه، کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین الملل رفتار کرده اند و اگر فراتر از آن عمل کنند، با مقابله و اقدامات کنترلی نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد.

باقری با تاکید بر اینکه خلیج فارس خانه و وطن ما است و دشمنان در خلیج فارس میهمان ناخوانده هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با نیروهای با ایمان، شجاع و شهادت طلب برای نبرد با دشمنان آماده است، همانگونه که پیشکسوتان نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس درخلیج فارس تقابل و رویارویی عزت بخش و اقتدار آفرینی با دشمنان داشتند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:  نیروی دریایی سپاه مولود دفاع مقدس است و پایه و سنگ بنای آن در عملیاتهای دریایی زمان جنگ تحمیلی گذاشته شده است و با وجود این  کارنامه درخشان و موفق، امروز این نیروی مقتدر، از آمادگی و توان بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همکاری و تعامل نیروی دریایی سپاه و ارتش را از برکات انقلاب اسلامی دانست و افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از همکاری و صمیمیت حاکم بین نیروی دریایی سپاه و ارتش راضی و خرسند هستند و بر تداوم این مهم تاکید دارند.

باقری با تاکید براینکه نیروی دریایی سپاه و سایر نیروها، هم افزایی مطلوب و اثربخشی با یکدیگر داشته و با بهره گیری از آن به خوبی درمقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند، تصریح کرد: دشمنان باید بدانند خلیج فارس محل مناسبی برای جنگ و درگیری آنان نیست، به گونه ای که هرگاه نادانی در آمریکا دستور جنگ می‌دهد، حتی کارشناسان آنها اعلام می کنند که توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درپایان هدف دشمن از تحریم های ظالمانه را اعمال فشار بر ملت ایران بمنظور کوتاه آمدن از آرمان های خود عنوان و تاکید کرد: به حول و قوه الهی این تهدیدات را همچون گذشته به فرصت تبدیل و از این گردنه نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد. 

29215

کد خبر 800661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =