باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اگر فکر می کنید مقامات سیاسی همه قوانین و آداب و رسوم و ارتباطات تجاری را رعایت می کنند، سخت در اشتباه هستید.

در رابطه با ملاقات های سیاسی، مقامات باید به همه اداب و رسوم آگاه باشند تا رفتارشان شبهه و یا سوتفاهمی را ایجاد نکند. البته در این میان بعضی ها قوانین را نادیده می گیرند و یا به صورت تصادفی نقض می کنند.

در ادامه به نقض قوانین تشریفاتی که توسط پوتین،اوباما،ترامپ و شاهزاده های سلطنتی رخ داده است ،می پردازیم.

مقامات سیاسی چگونه قوانین تشریفاتی را نقض کردند؟

در ملاقاتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک ماه گذشته با ملکه الیزابت داشت چند قانون تشریفاتی را نقض کرد. اول، ملکه زودتر از ترامپ به محل قرار رسید و در حدود 15 دقیقه معطل شد. دوم، ترامپ در رویارویی با ملکه به نشانه احترام تعظیم و به شیوه خاص در مقابل او ادای احترام نکرد.همچنین در زمان رژه سلطنتی جلوتر از ملکه قدم برداشت این در حالی است که حتی شاهزاده فلیپ همسرش اجازه این کار را ندارد و همیشه باید پشت سر ملکه راه برود.

مقامات سیاسی چگونه قوانین تشریفاتی را نقض کردند؟

میشل اوباما همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در دیدار رسمی با ملکه انگلیس در سال 2016 در حال صحبت بود که دستش را روی شانه ملکه گذاشت و ملکه نیز در پاسخ به این رفتار او همین کار را تکرار کرد. بانوی سابق آمریکا این کار را یک ژست دوستانه خواند اما در قوانین تشریفاتی ممنوع است.

مقامات سیاسی چگونه قوانین تشریفاتی را نقض کردند؟

در روز ملاقات ترامپ از ملکه الیزابت ،پرنس چالز و ویلیام نیز به ملکه الیزابت گفتند که تمایلی به ملاقات با ترامپ ندارند و ملکه مجبور شد تا تنهایی از میهمانان استقبال کند در حالیکه طبق قوانین در این مواقع ملکه باید با یکی از اعضای خانواده سلطنتی همراه باشد. شاهزاده فیلیپ همسر ملکه نیز به دلیل ضعف جسمانی قادر به شرکت در مراسم نشد.

فقدان شاهزادگان در ملاقات ترامپ هم نقض قوانین و هم توهین به رئیس جمهور محسوب شد.

مقامات سیاسی چگونه قوانین تشریفاتی را نقض کردند؟

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در طی سفر خود به اتریش در سال 2007 پس از خروج از هواپیما با یک دسته گل در دست شخصا از اورسلو پلاسنیک وزیر امور بین المللی اتریش ملاقات کرد چون آن روز، روز تولد خانم وزیر بود.

مقامات سیاسی چگونه قوانین تشریفاتی را نقض کردند؟

پوتین همچنین در دیدار با پادشاه عربستان سعودی در فوریه 2018 به شیوه غیر معمول ادای احترام به مهمانش کرد و شخصا برای سلطان بن عبدالعزیز آل سعود چای ریخت.

2323

کد خبر 800797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =