مهر گزارش داد: عضو کمیسیون صنایع مجلس توضیحاتی را درباره نحوه فروش و عرضه ۴۰هزار خودروی جدید به بازار ارائه کرد که براساس آن صاحبان خودروهای جدید تا یک سال قادر به فروش آن نخواهند بود.

سعید باستانی درباره فروش و عرضه ۴۰هزار خودرو به بازار گفت: در نشست اخیر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت آخرین وضعیت بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر شرکت ایران خودرو، ۲۴هزار خودرو و شرکت سایپا ۱۶هزار خودرو دارد که برخی از قطعات خودروها کامل نیست و بر اساس جمع بندی جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزارت صنعت، مقرر شده قطعات وارداتی مربوط به خودروهای مذکور با سرعت از گمرکات ترخیص تا خودروها آماده تحویل به متقاضیان شوند.

بازار خودرو

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شده فروش قطعی خودرو از روز شنبه هفته آتی به متقاضیان و مصرف کنندگان نهایی خودرو با کارت ملی انجام شود.

باستانی تصریح کرد: براساس تدابیر انجام شده و در راستای حذف دلالی کاذب در بازار خودرو، خریداران خودرو تا یکسال حق صلح یا به عبارتی فروش را به شخص دیگری ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:پیش بینی می شود با عرضه ۴۰ هزار خودرو به قیمت فعلی به مصرف کننده واقعی، از دلالی کاذب در بازار خودرو جلوگیری شود البته انجام این مهم، باید تداوم یابد.

 

223223

کد خبر 800985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  2 1
  اگر کلی باشه دلالان و خودرو سازان که خودرو احتکار کردند حالشان جا میآید ولی برای 40 هزار خودرو جدید موثر که نیست هیچ این هفته باز گرانتر میشود ...
 • مهدی عسلو IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  1 1
  این چه طرح برای حذف دلالیه؟ من مصرف کننده که پول تو یه حساب ندارم بعد دو روز تعطیلی فوری میگن پول تو یه حساب باید باشه شرایط که معلوم نیست. من مصرف کننده حذف میشم و دلال عملا پول داره تو حساب آماده و ماشین میخره. متاسفم
 • سیدرضا A1 ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  3 1
  ازمنظرحقوقی‌درصورتی‌سلب‌حق‌مذکور‌امکان‌پذیراست‌که‌درعقدبیع‌میان‌خودروسازوبه عبارتی‌فروشنده‌ازیک‌طرف‌وخریدارازطرف‌دیگر‌شرط‌شود‌که‌حق‌هرگونه‌واگذاری‌ازقبیل بیع،صلح‌،هبه،اجاره‌به‌شرط‌تملیک‌و...تایک‌سال‌ساقط‌گردیدوانتقال‌سندبه‌خریدارپس‌از انقضای‌یک‌سال‌امکان‌پذیر‌خواهد‌بود.
 • بی نام A1 ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  1 0
  نمی فهمند بعد از یکسال قیمت خودرو افزایش پیدا میکنه، واقعا با این قانون وضع کردنشان
 • بی نام EU ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  3 0
  یعنی قرارداد ایران خودرو و سایپا به قیمت قطعی باید باشه که این طور نیست به قیما نامشخص قرار داد می بندند نمی دونم چرا این نکات ساده جلوش گرفته نمی شه که بازار التهاب نداشته باشه مگه قرار نیست همه به کشور کمک کنیم خب این رو در مجلس تصویب کنید
 • بی نام A1 ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  7 0
  هر شخص ده سال یکبار بتواند از خودرو سازان خودرو خریداری کند
 • بی نام US ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  1 2
  اینکار خودش باعث افزایش قیمت است، تنها زمان افزایش قیمت را به تاخیر میاندازد چقدر قانونگذاری ما ضعیف است واقعا چقدر کم هوش