۰ نفر
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰

تسنیم نوشت: نتایج یک نظرسنجی از ۵ سال سخنگویی محمدباقر نوبخت در دولت بین اهالی رسانه و خبرنگاران این حوزه نشان می‌دهد که او توانسته نمره قابل قبولی را کسب کند.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه که 5 سال سخنگویی دولت حسن روحانی را بر عهده داشت، ماه گذشته و با درخواست خود از حجت‌الاسلام حسن روحانی از این مقام کنار رفت. بر همین اساس طبق نظرسنجی که بین خبرنگاران حوزه دولت برای ارزیابی کم و کیف جلسات سخنگو صورت گرفته نتایج جالبی بدست آمده که در متن زیر به جزئیات آن اشاره می‌شود.

نتایج این نظرسنجی که از اهالی رسانه و خبرنگاران حوزه دولت درباره عملکرد 5ساله سخنگوی دولت تدبیر و امید گرفته شده نشان می‌دهد که بیش از 90 درصد از پرسش شوندگان، عملکرد محمدباقر نوبخت به عنوان سخنگوی دولت را مناسب ارزیابی می‌کنند؛ ضمن اینکه براساس این نظرسنجی بیش از 95درصد پرسش شوندگان معتقدند که فردی که به عنوان سخنگوی بعدی دولت انتخاب می‌شود باید به دور از جهت‌گیری‌های سیاسی پاسخگوی گروه‌های مختلف رسانه‌ای در کشورمان باشد.

88درصد از پاسخ دهندگان در خصوص این پرسش که روحیه بی‌طرفی محمدباقر نوبخت به عنوان سخنگوی دولت و آمادگی او برای شنیدن افکار و ایده‌های مختلف را چگونه ارزابی می‌کنید؛ روحیه بی‌طرفی سخنگوی دولت را عالی یا خوب ارزابی کردند و تنها 11.7درصد پاسخ دهندگان در پاسخ به این پرسش روحیه بی‌طرفی او را متوسط ارزیابی کردند.

بر اساس این نظرسنجی 85 درصد از پرسش شوندگان گفته اند که از نحوه هماهنگی‌های جلسات سخنگویی دولت رضایت کامل دارند و تنها 6.8درصد معتقد بودند که در برخی موارد ناهماهنگی‌هایی برای حضور در جلسات مشاهده کرده‌اند.

85 درصد از پرسش شوندگان در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما تغییر سخنگوی دولت در شرایط فعلی کشور تصمیم درستی بوده؛ اعلام کرده‌اند که خیر. این تصمیم را تصمیم درستی نمی‌دانند و تنها 9درصد از پرسش شوندگان این تغییر را مطلوب ارزیابی کرده‌اند. حدود 6درصد هم اعلام کرده‌اند که در پاسخ به این پرسش نظری ندارند.

اما 70درصد پرسش شوندگان در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما نحوه پاسخگویی سخنگوی دولت از شفافیت و صراحت کافی برخوردار بود؟ اعلام کرده‌اند که از منظر آنها پاسخ‌های نوبخت از صراحت کافی برخوردار بود و 15درصد پاسخ دهندگان اعلام کرده‌اند که پاسخ‌ها به اندازه کافی از صراحت و شفافیت برخوردار نبوده‌اند.

4529

 

کد خبر 801522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =