رونمایی از نرم افزار سرمایه گذاری شرکت عمران شهر جدید بهارستان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفنرم افزار سرمایه گذاری شرکت عمران شهر جدید بهارستان رونمایی شد که فرصت های سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه‌گذاران شهر و استان اصفهان قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اصفهان، حبیب الله طاهرخانی پیش از ظهر یک‌شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهر جدید بهارستان اظهار داشت: این شهر با جمعیت ۱۰۰ هزار نفری از نظر گستره فعالیت های عمرانی و جلب کردن جمعیت از شهرهای فعال کشور است.

وی افزود: زمانی که جمعیت شهرهای جدید به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد نیازهای جدید بروز کرده و این امر فرصت هایی را در اختیار شهر می‌گذارد چراکه بسیاری از فعالیت‌های آن دارای صرفه اقتصادی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید از فضای کلان سرمایه گذاری استان و شهرها برای فعالیت‌های خود بهره مند شویم،‌ بیان داشت: بر این اساس دو موضوع کلیدی باید در دستور کار باشد که یکی دسترسی و حمل و نقل مناسب میان اصفهان و شهر جدید است.

اقبال به سکونت و سرمایه‌گذاری با افتتاح متروی بهارستان

وی با بیان اینکه پروژه قطار شهری اصفهان - بهارستان پیشرفت خوبی دارد، تاکید کرد: امروز پروژه ایستگاه بهارستان کلنگ زنی و تا ۱۸ ماه آینده قطعا افتتاح می‌شود که افتتاح این پروژه تاثیر ویژه در جایگاه بهارستان خواهد داشت و اقبال به سکونت و سرمایه گذاری در این شهر افزایش پیدا می کند.

طاهرخانی با اشاره به اینکه مجموعه وزارت راه و شهرسازی به شدت درگیر تکمیل مسکن مهر بوده است، ابراز داشت: در طول این مدت مجموعه شرکت عمران بار کاستی سایر دستگاه ها در ارائه خدمات روبنایی مسکن مهر را به دوش کشیده است.

افتتاح ۹ واحد آموزشی در شهرهای جدید

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۹ واحد آموزشی افتتاح شد که ۶ مورد در فولادشهر، دو واحد در بهارستان و یک مورد نیز در شهر مجلسی افتتاح شد، گفت: در مجموعه ساخت ۱۰۰ مدرسه دیگر را در دستور ساخت داریم که بخش عمده به مناسبت ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه انجام خدمات روبنایی مانند ساخت کلانتری، مساجد، فضاهای بازی و غیره از رویکردهای ماست، تصریح کرد: وجه بعدی کار ما اجتماعی سازی است.

وی ادامه داد: در واقع ساکنین سایت‌های مسکونی مختلف تنها به واسطه در پروژه های بزرگ و ناخواسته در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند اما از نظر سطح سواد، درآمد و غیره ممکن است همسان نباشند و بر این اساس تبدیل آنها به یک اجتماع از فعالیت های ویژه ماست.

طاهرخانی تاکید کرد: بدین ترتیب با برگزاری جشنواره، یادواره و غیره مردم را باهم آشنا کنیم تا اجتماع مدنظر و قوام دهنده جامعه شکل گیرد.

اعتقادی به شروع پروژه با تصدی گری دولت نداریم

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ابراز داشت: انتقاداتی بر این مبنا مطرح شده است که وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم و دوازدهم پروژه مسکونی را شروع نکرده است اما ما اعتقادی به شروع پروژه با تصدی گری دولت نداریم چراکه باعث اتلاف منابع می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انتقاد به مسکن مهر موجب مسئولیت‌پذیری دولت در ارتقاء و انجام‌ این طرح شد، ابراز داشت: مسکن مهر از سیاست‌های دولت قبلی است اما ما تمام تلاش خود را برای اتمام آن به کار بستیم.

وی ادامه داد: امروز نرم افزار سرمایه گذاری شرکت عمران شهر جدید بهارستان رونمایی شد که فرصت های سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه‌گذاران شهر و استان اصفهان قرار می‌دهد.

در ادامه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان اظهار داشت: امروز در آستانه ۱۰۰ هزار نفری شدن شهر جدید بهارستان ۱۰ میلیارد تومان پروژه در این شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و ۲۵۰ میلیارد تومان پروژه جدید نیز آغاز خواهد شد.

علاوه بر مسکن مهر در  انجام پروژه های زیربنایی نیز فعال هسیتم

وی افزود: با وجود اینکه عمده منابع مالی برای اتمام ساخت مسکن مهر هزینه می‌شود سعی کردیم تا در پروژه های زیربنایی نیز فعال باشیم و بر این اساس پروژه‌های عمرانی مختلفی امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان بیان داشت: امروز مدارس مرحوم کازرونی و شهید حججی به عنوان ششمین و هفتمین مدرسه در مسکن مهر بهارستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و ساخت سه تا چهار مدرسه دیگر را نیز در دست اقدام داریم.

وی با بیان اینکه امروز ساختمان کلانتری ۲۲ بهارستان افتتاح و محور پیاده سایت جنوبی مسکن مهر به بهره برداری رسید، ابراز داشت: همچنین پارک جانبازان در سایتی به همین نام در شهر بهارستان به بهره برداری رسید.

مترو بهارستان با هزینه بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان افتتاح می شود

احمدی از افتتاح مترو بهارستان در ۱۸ ماه با هزینه بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان خبر داد.

وی با اشاره به سیاست تکلیف شده توسط مجمع شهرهای جدید به منظور ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ابراز داشت: تعداد هشت هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد برای شهر بهارستان تکلیف شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه همچنین ۹ هزار واحد مسکونی در حال طراحی است، اظهار داشت: همچنین یک هزار واحد با رایزنی با بنیاد شهید به شکل پیمان سپاری ساخته می‌شود و ساخت ۷۲۲ مورد نیز در قالب پروژه های مشارکتی به ارزش ۲۱۹ میلیارد تومان انجام خواهد شد و بدین ترتیب درآمد پایدار طی سه سال آینده خواهیم داشت.

طاهرخانی

 

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 801612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =