باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: روزنامه یِنی شفق اعلام کرد که در آستانه آغاز عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب از چنگ تروریست‌ها، ناو‌های جنگی ترکیه در شرق مدیترانه به حال آماده‌باش درآمدند.

در این گزارش آمده است با آغاز رزمایش‌های نظامی روسیه در دریای مدیترانه و عزیمت ناوشکن‌های آمریکایی مجهز به موشک‌های تام هاوک به سمت این دریا همزمان با تدارک ارتش سوریه برای آزادسازی ادلب -آخرین پایگاه گروه‌های (تروریستی) مسلح- ترکیه نیز کشتی‌های جنگی خود را در این دریا به حال آماده‌باش کامل درآورده است.

وزارت دفاع روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود که بیش از 25 فروند ناو جنگی و کشتی‌های پشتیبانی به همراه 30 فروند هواپیما، شامل جت های جنگنده و بمب افکن های راهبردی، در رزمایش های نظامی این کشور در دریای مدیترانه -که از اول تا هشتم سپتامبر برگزار می شود- شرکت داده شده اند.

این گزارش می‌افزاید ترکیه هم که پیش‌تر 10 فروند ناو جنگی را به مدیترانه اعزام کرده بود، کشتی‌های بیشتری را به این منطقه گسیل کرده است. طبق این گزارش، شمار کشتی های اعزام شده مشخص نشده است.

ترکیه بارها مخالفت خود را با عملیات آزادسازی ادلب اعلام کرده و مدعی شده است برای حفظ منافع و امنیت خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

از سوی دیگر، در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌ها درباره حمله احتمالی غیرقانونی آمریکا و متحدانش به سوریه با هدف مانع‌تراشی بر سر راه عملیات آزادسازی ادلب قوت گرفته است.

2323

کد خبر 801647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =