۱۹ نفر
۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دختر ۱۲ ساله بعد از انجام بازی مومو اقدام به خودکشی کرد.

بعد از بازی نهنگ آبی و خطرات بازی با آن و خودکشی پسران و دختران نوجوان و جوان، در حال حاضر بازی آنلاین دیگری به نام مومو فراگیر شده که از طریق واتس آپ رایج شده است.

بازی خطرناک مومو به تازگی وارد شبکه‌های اجتماعی شده و با ارسال تصاویر ترسناک وپیام‌های خشن، کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یک بازی آنلاین جدید و ترسناک و البته بسیار خطرناک در واتس آپ در هفته‌های اخیر در دنیا همه گیر شده و جان نوجوانان را تهدید می‌کند و خانواده‌ها نگران هستند که مانند نهنگ آبی منجر به مرگ و خودکشی زیادی شود.

این بازی در اپلیکیشن واتس آپ گسترش پیدا کرده و به این صورت است که مرحله اول شماره تماسی به صورت ناشناس، کاربران را به چالش دعوت کرده و آن‌ها را تحریک می‌کند تا به مومو یک پیام ارسال کند.

در مرحله بعد که کاربر پیام را ارسال کرد، تصاویر ترسناک و عکس‌های وحشتناک و پیام‌های خشونت آمیز و تحریک کننده برای کاربر ارسال می‌شود و عکس چهره یک زن ترسناک نیز نماد این بازی است.

در این بازی آنلاین عکس یک زن ترسناک نمایش داده می‌شود که با تحقیقات انجام شده این عکس زن ترسناک متعلق به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی است.

در چند روز اخیر یک دختر بچه ۱۲ ساله خودکشی کرده و با تحقیقات و بررسی‌های انجام شده، مشخص شده است که خودکشی این دختر نوجوان با این بازی آنلاین مرتبط است.

فعلا انگیزه و هدف از طراحی و همچنین طراح و کشوری که سازنده این بازی است مشخص نیست، اما مشخص شد که فاجعه‌ای جدید جان نوجوانان را در دنیا تهدید می‌کند و این بازی نیز مانند نهنگ آبی خواهد شد که باعث مرگ چندین نفر در روسیه و چند کشور دیگر شد.

در همین رابطه، افرادی درباره این بازی تحقیق کردند، هشدار داده اند که احتمالا هدف ارسال کنندگان پیام و تماس اولیه ممکن است برای سرقت اطلاعات و یا تشویق کاربر به خشونت و خودکشی است.

تاکنون این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان دیده شده و بیشترین محبوبیت را در آمریکای جنوبی دارد و نواجوانان را هدف قرار داده است.

یک روزنامه آرژانتینی در یک گزارش نوشته است، دختربچه ۱۲ ساله‌ای که احتمال می‌رود قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت‌های خود قبل از خودکشی فیلم برداری کرده و مقامات گفته اند که احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

فعلا مشخص نیست که مومو از کجا و چگونه وارد چرخه بازی‌های آنلاین شده، اما تاکنون هفت تماس مرتبط با این بازی کشف شده که با پیش شماره‌های ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی بوده است.

در پی رواج داشتن و فراگیر شدن بازی آنلاین مومو، از کاربران واتس آپ خواسته شده تا به شماره ناشناسی به شکل پیام تماس جواب ندهند و ارتباطی برقرار نکنند.

۴۵۲۳۸

کد خبر 802007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =