باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی خصوصا امارات به حدی افزایش یافته است که برافراشتن پرچم این رژیم و پخش سرود آن در امارات مجاز اعلام شده است.

 به نقل از روزنامه الاخبار،روند نزدیک شدن اسرائیل و کشورهای عربی خصوصا کشورهای حاشیه‌خلیج فارس به یکدیگر همچنان در حال افزایش است و به جایی رسیده که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته است: «حتی در خیال» خود تصور نمی‌کرد این روابط به چنین سطحی برسد. عادی‌سازی (روابط بین اسرائیل و کشورهای عربی) در زمینه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و حتی ورزشی به بالاترین سطح خود رسیده است و همچون سابق به برخی امور بستگی ندارد.

در این زمینه، فشارهای فدراسیون‌های ورزشی بین‌المللی بر امارات عربی متحده بخصوص تصمیم «فدراسیون بین‌المللی جودو» باعث شد ابوظبی با اعلام موافقت با برافراشته شدن پرچم اسرائیل و سر دادن سرود این رژیم در خاک امارات، به عادی سازی روابط ورزشی خود با دشمن صهیونیستی در بالاترین سطوح ادامه دهد.

این تصمیم امارات، به اسرائیل اجازه می‌دهد پرچم خود را در همه اماکن مربوط به «مسابقات جایزه بزرگ جودو» در ابوظبی به طور کامل و بی‌سابقه به اهتزاز درآورد و این کار حتی شامل اماکن اطراف محل برگزاری مسابقات، جدول نتایج و لباس‌های ورزشکاران شرکت کننده در این مسابقات نیز می‌شود.

در گذشته به ورزشکاران اسرائیلی اجازه داده می‌شد با ورود به امارات در بازی‌های بین‌المللی شرکت کنند، اما در صورت کسب مدال توسط آنها سعی می‌شد فریبکاری‌هایی در ظاهر صورت گیرد و به جای پرچم و سرود اسرائیل، پرچم فدراسیون‌های ورزشی مربوطه برافراشته و سرود فدراسیون‌های ورزشی پخش می‌شد ولی اینک، مری رگیف، وزیر فرهنگ اسرائیل که از شخصیت‌های راستگرای بسیار افراطی و مخالف سرسخت اعراب و فلسطینی هاست، به برافراشتن پرچم اسرائیل در ابوظبی افتخار می‌کند و می‌گوید: امارات با میزبانی از ورزشکاران اسرائیلی بر اساس شروط و خواسته‌های تل آویو موافقت کرده است.

اکنون اگر یک ورزشکار اسرائیلی در مسابقات جودوی ابوظبی به مدال برسد، پرچم رژیم صیهونیستی به جای پرچم فدراسیون بین‌المللی جودو بالا خواهد رفت و سرود این رژیم از بلندگوها پخش خواهد شد.

2323

کد خبر 802473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
  5 0
  جالب است اکثر کشورهای عربی ایران را تهدیدی برای خود می دانند و اسراییل را دشمن نمی دانند.
 • بی نام A1 ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
  4 0
  ما،کاسه داغ تر از آش
 • بی نام A1 ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
  2 0
  سیاستهای اشتباه ایران، بزرگترین خدمتها را به اسراییل می کند.
 • بی نام A1 ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
  2 1
  چرا اجازه داده اند؟ چون کمی عقل توی سرشان است
 • بی نام A1 ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
  2 0
  کافیه وضع امارات و خودمون رو مقایسه کنیم
 • بی نام A1 ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
  2 1
  به خاطر اینکه زیرا به شما چه ربطی داره