ایرنا نوشت: بورس تهران هفته سوم شهریور ماه را با رشد 1914 واحدی آغاز کرد و به مدد شرکت های پتروشیمی و فلزی حاضر در بازار سرمایه شاخص کل به ارتفاع 139 هزار و 628 واحدی رسید.

در معاملات بورس تهران بیش از 2 میلیارد و 771 میلیون سهم و ورقه مالی قابل معامله در بیش از 156 نوبت داد و ستد شد تا ارزش کل معاملات بورس به بیش از 6 هزار و 648 میلیارد ریال برسد.

بورس

شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز بر مدار رشد بود؛ شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، 559 واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 609 واحد رشد داشت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 430 واحد بالا رفت؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است.
شاخص آزاد شناور نیز 2 هزار و 334 واحد افزایش یافت که سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) یکهزار و 691 واحد و شاخص بازار دوم بورس 2 هزار و 463 واحد رشد کرد.
نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، رانفور (خدمات انفورماتیک)، رمپنا (گروه مپنا)، شتران (پالایش نفت تهران)، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، وبملت (بانک ملت) و پارسان (نفت و گاز پارسیان) بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
شاخص کل فرابورس (ایفکس ) نیز روز شنبه با 35 واحد رشد به یکهزار و 615 واحد رسید؛ نمادهای ذوب (ذوب آهن اصفهان)، مارون (پتروشیمی مارون) و زاگرس (پتروشیمی زاگرس) از جمله نمادهای موثر بر رشد آیفکس بودند.


17231

 

کد خبر 803011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =