ایرنا نوشت: «مورین داود Maureen Dowd» ستون‌نویس روزنامه نیویورک‌تایمز از تلاش «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ برای تطمیع وی به منظور انتشار مقاله‌ها و توئیت‌های تمجیدی درباره رئیس جمهوری آمریکا خبر داد.

به نقل از تارنمای هیل، کوشنر به خانم داود گفته بود: فکر می کنم با یک یادداشت خوب و دو توئیت یا دو یادداشت و یک توئیت خوب بتوانی دوباره نظر لطف او (ترامپ) را جلب کنی.

این پیشنهاد پس از آن مطرح شده بود که داود در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2016 ترامپ را ریاکار نامید زیرا ترامپ از روابط غیراخلاقی بیل کلینتون رئیس جمهوری سابق آمریکا انتقاد کرده بود. بیل کلینتون همسر هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات 2016 است.

ترامپ، داود را «تهی مغز عصبی» نامیده بود. داود در پاسخ به پیشنهاد کوشنر گفته بود: هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

مورین داود Maureen Dowd» ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز

گفت وگوی داود و کوشنر اندکی پس از رئیس جمهوری شدن ترامپ انجام شده بود. ترامپ روابط پرتنشی با رسانه ها دارد و مطبوعات مخالفت خود را «اخبار جعلی» می نامد.

در تازه ترین جدال میان رئیس جمهوری آمریکا و مطبوعات این کشور، نیویورک تایمز چهارشنبه هفته گذشته یادداشتی بدون امضا منتشر کرد که بنا به اعلام این روزنامه نویسنده این مقاله یک «عضو ارشد دولت» ترامپ است.

این مقاله به تشریح اوضاع مشوش کاخ سفید پرداخت و نویسنده گفته، جناح «مقاومت» با «بدترین امیال» ترامپ مخالفت می کند. کاخ سفید انتشار این مقاله را محکوم و جستجو برای شناسایی نویسنده را آغاز کرده است.

2323

کد خبر 803259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =