۰ نفر
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

ایرنا نوشت: نرخ گوشت مرغ پس از افزایش تا کانال 11 هزار تومانی، در یک تا 2 روز گذشته به دلیل افزایش عرضه و کاهش تقاضا روند کاهشی به خود گرفت.

ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان در مردادماه را 8175 تومان تعیین کرد. البته این قیمت، مصوب نشده اما بهای این محصول کاهش یافته است.
این در حالی است که این محصول در این مدت نه فقط با نرخ مصوب عرضه نشد بلکه در خرده فروشی ها هر کیلوگرم آن با بهای بیش از 11 هزار تومان به دست مصرف کنندگان رسید.
طبق آمارها سالیانه 2 میلیون و 300 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و عرضه می شود که تامین کننده نیاز داخلی است.
برخی کارشناسان بخش کشاورزی بر این باورند که با وجود حمایت های یارانه ای دولت از کالاهای اساسی و نهاده های طیور، روند افزایشی قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار مصرف بی معنی است.
رییس اتحادیه صنف مرغ و ماهی امروز (یکشنبه) قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده گوشتی را در مرغداری ها 6100 تومان، میدان بهمن 8500 تومان و مصرف کننده را 9800 تومان اعلام کرد.
«مهدی یوسفخانی» افزود: قیمت مرغ نسبت به روزهای گذشته یک هزار و 500 تا 2 هزار تومان کاهش را نشان می دهد.
وی علت کاهش نرخ ها را پایین بودن توان خرید مردم دانست و گفت: قیمت منطقی گوشت مرغ به دلیل افزایش هزینه های تمام شده تولید و درنظر گرفتن نرخ تورم بیش از نرخ مصوب تنظیم بازاری است.
به گفته وی، قیمت 9800 تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ، مناسب و متعادل است.

فروش مرغ و طیور در بازار

قیمت تخم مرغ 9300 تومان است
یوسفخانی درباره قیمت تخم مرغ گفت: اکنون هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری ها حدود هشت هزار تومان، عمده فروشی 8500 تومان و خرده فروشی ها 9300 تومان است.
وی تصریح کرد: در واقع قیمت هر شانه 2 کیلوگرمی تخم مرغ برای مصرف کنندگان 18 هزار و 500 تا 19 هزار تومان است.
طبق آمارهای وزارت جهاد کشاورزی، امسال بیش از 900 هزار تن تخم مرغ در کشور تولید شده است.
آنگونه که «حمید ورناصری» مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، امروز به ایرنا گفت: محموله جدید تخم مرغ در راه است و برای تنظیم بازار از ترکیه وارد می شود.
به گفته وی، اکنون هر شانه 30 تایی تخم مرغ با قیمت 13 هزار و 600 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می شود.


23231

 

کد خبر 803322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =