۰ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۵
 ۸۲ درصد از حجم مخزن سد مروک خالی است

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای لرستان گفت: 82 درصد از حجم مخزن سد مروک خالی است و در سال آینده فقط رهاسازی حق آبه های زیست محیطی از این سد امکان پذیر است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، رضا_میرزایی گفت: به علت آبگیری سد کمال صالح استان مرکزی در ۲۰ کیلومتری بالادست سد مروک و تاثیر خشکسالی های چند سال اخیر در خردادماه سال آبی جاری که پایان بارش ها بود، حدود ۶۷ درصد از مخزن این سد خالی بود.

مدیرعامل لرستان با بیان اینکه، حجم موجود آب پشت سد مروک در حال حاضر معادل ۱۹ و نیم میلیون متر مکعب است، اظهار داشت: با توجه به خنک شدن دمای هوا و کاهش سطح تبخیر و برداشت بخشی از محصولات کشاورزی منطقه، رهاسازی آب را از ۲/۶ به ۱/۳ متر مکعب در ثانیه کاهش دادیم.

حجم 105 میلیون متر مکعبی سد مروک

سدمروک

ایشان با بیان این مطلب که حجم مخزن سد مروک معادل ۱۰۵ میلیون مترمکعب است، بیان داشت: حدود ۸۲ درصد حجم مخزن سد مروک خالی ست که با این وضعیت، حتی اگر در سال آبی ۹۸-۹۷ میزان بارش ها در منطقه هم در حد نرمال باشد، در سال آینده فقط رهاسازی حق ابه های زیست محیطی امکان پذیر است.

مدیر عامل آب منطقه ای لرستان تأکید کرد: کشاورزان منطقه حتما به هشدارهای سازمان هواشناسی، شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی که از ابتدای مهرماه اطلاع‌رسانی خواهد شد توجه داشته باشند و از کاشت محصولات آبدوست خودداری نموده و الگوی کشت را متناسب با ظرفیت های آبی منطقه که به آنها اعلام خواهد شد رعایت کنند تا متحمل خسارت نشوند.

 

46

کد خبر 804323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =