توضیحات وزارت خارجه درباره نگرانی فرانسه از اقدام ایران علیه تروریست‌ها در عراق

بهرام قاسمی به ابراز نگرانی وزارت امور خارجه فرانسه از اقدام جمهوری اسلامی ایران علیه تروریست ها در شمال عراق واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ابراز نگرانی وزارت امور خارجه فرانسه از اقدام جمهوری اسلامی ایران علیه تروریست ها در شمال عراق، ضمن رد اظهارات مطرح شده، خاطر نشان کرد: هیچ کشوری در خصوص امنیت ملی، تمامیت ارضی و تجاوز در هر شكل آن به مردم و خاک خود هرگز سکوت و مماشات نمی کند. جمهوری اسلامی ایران از قبل نسبت به تحرکات و اقدامات تروریستی و خرابکارانه این گروه تروریستی هشدارهای لازم را در دفاع از کیان کشور، به دولت عراق و مقامات اقلیم کردستان عراق داده بود. این گروه تروریستی اخیرا طی عملیاتی ۱۱ تن از فرزندان و شهروندان ایران را به شهادت رساند که حداقل انتظار ملت ایران تنبيه آنان و برخورد قاطع به منظور پايان بخشيدن به اين گونه عمليات ايذايی بود.

قاسمی تاکید کرد: ايران به دفعات در بيان مواضع خود بر مقابله با تروريسم و خشونت طلبی در هر شکل آن در مرزهای خود هشدار های لازم را صريحا اعلام داشته است و بر اين سياست اصولی خود قاطعانه پای خواهد فشرد.

قاسمی با انتقاد از سكوت دولت فرانسه درقبال اقدامات تروريستی هدايت شده قبلی از داخل خاک عراق علیه امنیت و تمامیت ارضی ایران، خواستار واقع بینی مقامات فرانسوی شد.

قاسمی یادآور شد: تروريسم بايد در هر شكل و در هر كجا بدون نظر داشت هر گونه ملاحظه سياسی محكوم گردد؛ همانگونه كه نمی توان در احترام به تماميت ارضی و حق حاكميت كشور ها با استاندارد های دو گانه و چند گانه و گزينشی رفتار کرد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

49311

کد خبر 804435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =