فرمانده سپاه قدس گیلان با تشریح برنامه‌های این نهاد در ایام هفته دفاع مقدس گفت: امسال بالغ بر ۵۷۱ برنامه توسط سپاه قدس گیلان در ایام هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ سردار محمد عبد‌الله‌پور روز شنبه در نشست خبری هفته دفاع مقدس در رشت اظهار داشت: انقلاب اسلامی، انقلابی الگوپذیرفته از قیام عاشوراست و 'ما توانستیم' شعار راهبردی برنامه‌های ایام هفته دفاع مقدس تعیین شده است.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس تمامی کشورها کمر به نابودی انقلاب بسته بودند اما ملت ایران نگذاشت این اتفاق رقم بخورد.

سردار عبدالله پور نمایش اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در قالب رژه مشترک نیروهای مسلح را مهم‌ترین برنامه هفته دفاع مقدس دانست و افزود: فرماندهان نظامی استان گیلان برای نمایش اتحاد ارتش و سپاه در ایام هفته دفاع مقدس با خانواده شهدا دیدار می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان اعزام گروه‌های جهادی را یکی از برنامه‌های سپاه قدس گیلان در هفته دفاع مقدس دانست و گفت: امروز دشمن توان حمله نظامی به ایران را ندارد اما در عرصه اقتصادی و فرهنگی جنگ شدیدی را علیه ما آغاز کرده است.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به حضور نیروهای بسیج سازندگی و جامعه پزشکان در اردوهای جهادی سپاه قدس گیلان عنوان داشت: به دشمن ثابت می‌کنیم که در جنگ اقتصادی نیز او را شکست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه مسکن‌های محرومان بیشتر با کمک مردم ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: نیمی از ساخت مسکن‌های محرومان توسط بهزیستی و کمیته امداد پرداخت شده و سپاه نیز در این مسیر وظیفه تسهیل‌گری را بر عهده دارد.

وی جوانان را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و گفت: برگزاری زنگ ایثار در مدارس استان گیلان یکی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

سردار محمد عبد‌الله‌پور

سردار عبدالله‌پور با اعلام اینکه آینده کشور در اختیار جوانان است، خاطرنشان کرد: نمایش رزمی هنری 'ستارگان درخشان' امسال از دوم مهرماه به‌مدت هفت شب و با موضوع عملیات آزادسازی آبادان در لشکر عملیاتی 16 قدس گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز دوم هفته دفاع مقدس از کتاب ساقیان حرم با موضوع بررسی زندگی 'شهید مدافع حرم محمد اتابه' رونمایی می‌شود، افزود: این شهید والامقام الگوی مناسبی برای عموم مردم است.

فرمانده سپاه قدس گیلان برگزاری مراسم تجلیل از همسران و مادران شهدا را یکی دیگر از برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: یادواره شهدای حفاظت اطلاعات سپاه چهارم مهرماه در رشت برگزار می‌شود.

سردار عبدالله‌پور با اشاره به نقش بانوان در برگزاری اردوهای جهادی خاطرنشان کرد: بانوان با اجرای طرح‌های اشتغالزایی در منازل اقدامات بسیار مفیدی را در اردوهای جهادی انجام می‌دهند.

معاون روابط‌ عمومی و تبلیغات سپاه گیلان نیز در این جلسه تجلیل از خبرنگاران گیلانی دوران دفاع مقدس را یکی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و افزود: مراسم رونمایی از کتاب خاطرات خبرنگاران پیشکسوت گیلان در دوران دفاع مقدس با عنوان 'دوربین خاک' رونمایی می‌شود.

روح‌الله‌ پوراسماعیلی با اعلام اینکه رزمایش خدمت‌رسانی سپاه قدس گیلان از فردا آغاز خواهدشد، خاطرنشان کرد: از فردا گروه‌های جهادی در سراسر استان مشغول ارائه خدمات عمرانی و فرهنگی می‌شوند.

 

 

46

کد خبر 804987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =