ایلنا نوشت: رییس پلیس تهران بزرگ گفت:‌ ۵۵ دستگاه خودروی لوکس که در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به دور دور می‌کردند نیز شناسایی و توقیف شده‌اند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم اجرای طرح ارتقا انضباط ترافیکی با محوریت رانندگان پر تخلف در معابر بزرگراهی در جمع خبرنگاران گفت: مرحله جدید طرح ارتقای انضباط ترافیکی طی 48 ساعت گذشته با محوریت برخورد با خودروهایی که رفتارهای مخاطره‌آمیز دارند انجام شده است. او ادامه داد: در این طرح با خودروها و موتورهایی که در سطح شهر اقدام به رفتارهای مخاطره آمیز و غیرمجاز داشته و عموما به صورت غیرقانونی و غیرمجاز وارد شده و در سطح شهر تردد می‌کنند برخورد شده است. برخی از این خودروها در خیابان‌ها اقدام به دور دور کرده که توسط پلیس راهور، یگان امداد و گشت‌های نیروی انتظامی شناسایی و با آنها برخورد شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه این طرح با جدیت ادامه پیدا می‌کند، گفت: اجرای این طرح را با جدیت دنبال می‌کنیم تا انضباط ترافیکی در تهران بزرگ اجرا شده و با کسانی که قصد بر هم زدن آرامش مردم را دارند به شدت برخورد خواهیم کرد. رئیس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد: علاوه بر اعمال قانون در خصوص این خودروها و موتورسیکلت‌ها این وسایل نقلیه به مدت 20 روز توقیف بوده و در صورت تکرار تخلفات با توجه به بانک اطلاعاتی که در پلیس وجود دارد به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: طی 48 ساعت گذشته 28 دستگاه موتور سنگین که اقدام به حرکات غیرمجاز در طول معابر سطح شهر تهران داشتند توقیف شده، همچنین 15 دستگاه خودرو که سرعت بیش از 150 کیلومتر داشتند شناسایی و هشت دستگاه از این دستگاه‌ها توقیف شده است. همچنین 75 دستگاه خودرو که حرکات مخاطره آمیز داشتند توقیف شده و 55 دستگاه خودرو لوکس که در مناطق شمالی شهر تهران اقدام به دور دور می‌کردند نیز شناسایی و توقیف شده‌اند.

او با بیان اینکه در طی اجرای این طرح 138 دستگاه خودرو و 28 موتورسیکلت توقیف شده است گفت: برخی از خودروها که اقدام به دور دور می کردند در نقاط شمالی شهر شناسایی و با توجه به حضور نیروهای پلیس مکان خود را تغییر داده‌اند که البته ما تا زمان کاهش این تخلف در معابر حضور خواهیم داشت و برنامه‌ریزی لازم را انجام داده ایم. رئیس پلیس تهران بزرگ در بخش‌های دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه از ابتدای محرم تمام رده‌های پلیس برای ارائه خدمت در حال آماده‌باش هستند، گفت: طبیعتا با توجه به اینکه در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی حرکت دسته‌جات عزاداری بیشتر می‌شود پلیس نیز با آماده باش صد درصد تمهیدات امنیتی، ترافیکی و انضباطی را پیش‌بینی کرده است.

او ادامه داد: در همین خصوص 20 هزار نیروی پلیس با کمک همیاران عاشورایی انضباط و امنیت پنج هزار هیات و دسته‌جات عزاداری را تامین و برقرار می‌کنند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 805052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =