۰ نفر
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
رشد مو با نصب میکرو ال‌ای‌دی در سر

محققان می‌گویند ممکن است با نصب میکرو ال‌ای‌دی در سر بتوان مشکل ریزش مو را حل کرد.

 

به گزارش خبرآنلاین، محققان کره‌ای می‌گویند می‌توان با استفاده از نور، موهای سر را رشد داد و پیشنهاد آن‌ها نصب ابزار پوشیدنی موسوم به Monolithic Flexible Vertical AlGaInP Light-Emitting Diodes است. {لینک}

مطالعات پیشین نشان داده است که لیزر می‌تواند به تحریک فولیکول‌های مو کمک کند تا منجر به افزایش تمایز سلولی شود.نور قرمز به‌ویژه در این زمینه موفقیت‌آمیز بوده است زیرا طول‌موج آن متفاوت از طول‌موج سبز و آبی برای نفوذ در پوست است.

استفاده از لیزردرمانی بسیار گران و مقرون‌به‌صرفه نبوده و ابزاری خانگی هم محسوب نمی‌شود اما محققان با انتشار نتایج تحقیق خود در مجله ACS Nano {لینک} به ابزار پوشیدنی و قابل‌نصب با استفاده از میکرو ال‌ای‌دی اشاره می‌کنند که می‌تواند به رشد مو کمک کند.

این محققان می‌گویند برای فرار از تابش گرمایی بالا، بازده نوری کم و مصرف بالای انرژی از یک آرایه نازک میکرو ال‌ای‌دی قابل‌انعطاف عمودی استفاده کردند.

دانشمندان برای این‌که 900 میکرو ال ای دی کوچک را در سایز یک تمبر کوچک باضخامت 20 میلی‌متر روی بدن حیوان زنده آزمایش کردند.

آن‌ها این کار را برای 20 روز و هرروز به مدت15 دقیقه تکرار کرده و متوجه شدند که موها سریع‌تر رشد کردند و اطراف پیاز مو نیز مستحکم‌تر و پهن‌تر شد.

 

 

5656

 

کد خبر 805343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =