آمار افتضاحی که دلارهای نفتی عربی در لیگ قهرمانان اروپا خلق کردند

تیم‌های منچسترسیتی و پاریسن ژرمن شروع ضعیفی در لیگ قهرمانان داشتند اما این همه ماجرا نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فصل جدید رقابت های لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه و چهارشنبه آغاز شد تا یک بار دیگر هیجان و شور، سراسر قاره سبز را فرا گیرد.

در این میان اما دو باشگاه متمول و ثروتمند فرانسوی و انگلیسی که با دلارهای نفتی قطری و اماراتی شارژ می شوند، شروع ضعیفی در این رقابت ها داشتند همانطور که فصل قبل را هم به بدترین شکل ممکن تمام کرده بودند.

پاریسن ژرمن در اولین گام در فصل جدید با مربی تازه خود، در آنفیلد مقابل لیورپول با نتیجه 3-2 شکست خورد تا این چهارمین شکست پیاپی پاریسی ها در رقابت های لیگ قهرمانان باشد. آن ها فصل گذشته آخرین بازی دور گروهی خود را با نتیجه 3-1 به بایرن مونیخ واگذار کردند و سپس در دو دیدار رفت و برگشت مقابل رئال مادرید در مرحله یک هشتم نهایی با نتایج 3-1 و 2-1 شکست خوردند. با نتیجه ای که آن ها این هفته مقابل لیورپول گرفتند، آمار ضعیف 11 گل خورده طی 4 بازی برای این تیم پر ادعا ثبت شد.

وضعیت منچسترسیتی و پپ گواردیولا هم چندان بهتر از پایتخت نشینان فرانسه نیست. سیتی با پپ فصل را در ورزشگاه اتحاد آغاز کرد و شکستی دور از انتظار را مقابل لیون تجربه کرد.

نکته جالب اینجاست که منچسترسیتی هم دقیقا مثل پاریسن ژرمن چهار بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان را با شکست پشت سر گذاشته.

آن ها دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی فصل قبل مقابل بازل را 2-1 باختند اما راهی مرحله بعد شدند. سپس در یک چهارم مقابل لیورپول به بند کشیده شدند و دو بازی رفت و برگشت را با نتایج 3-0 و 2-1 به حریف واگذار کردند و حالا شکست 2-1 این هفته سیتی مقابل لیون، چهارمین باخت پیاپی پپ گواردیولا در لیگ قهرمانان بود. ضمن این که برای اولین بار است که یک تیم انگلیسی چهار بازی پشت سر هم را در این رقابت ها می بازد. آماری بسیار منفی که به پای پپ گواردیولا و تیم قدرتمندش نوشته شد.

 

 

254 41

کد خبر 806120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =