۰ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱

اتفاقاتی که در آبادان افتاد جای هیچ دفاعی را باقی نمی‌گذارد.آیا آبادان این همه تماشاگرنما دارد که در هر مسابقه فوتبال سنگ‌پرانی ها تکرار می‌شود؟

مرتضی رضایی: «کارهای فرهنگی باید شکل بگیرد آن هم از سوی باشگاه ها که نام فرهنگی ورزشی را با خودشان به یدک می کشند.» این بخشی از جملاتی بود که گزارشگر آبادان پس از سنگ پرانی تماشاگران از روی سکوها بیان می کرد. دیگر نمی شود گفت عده ای تماشاگرنما. تعارف که نداریم، مگر می‌شود 70 درصد کسانی که در ورزشگاه حضور دارند سنگ پرتاب کنند، یا به داخل زمین بپرند و گونه داور را پاره کنند، آن وقت در تنظیم اخبار بگوییم تماشاگرنما! اولین بار نیست که چنین اتفاق هایی در آبادان می افتد و با این روند آخرین بار هم نخواهد بود. یک روز بازی با پرسپولیس، یک روز بازی با استقلال و امروز هم بازی با پیکان.

با سنگ می خواهید امتیاز از دست رفته تان در فوتبال را بگیرید؟سنگ پرتاب کنید نتیجه بازی تغییری می کند؟ گزارشگر راست می گفت باید باشگاه هایی که نام فرهنگی را یدک می کشند کلاس هایی بگذارند و از پایه آموزش بدهند که طرز رفتار در ورزشگاه ها باید چطور باشد. گونه علی مولوی پاره شده و امشب با چه رویی باید به خانه برود؟ پیکانی ها که جانشان را برداشتند و فرار کردند و معلوم نیست که چند نفر دیگر در این هجوم بی سابقه آسیب دیده اند که خبرش فردا درز می کند. تا چه زمانی باید این رویه ادامه داشته باشد؟ اصلا این همه سنگ از کجا می آید؟ دیروز سر یک نفر شکست، امروز گونه داوری پاره شد و فردا مشخص نیست چه بلایی سر چه کس دیگری می آید. این رفتار تاسف بار را به نام مردم شریف آبادان نمی نویسیم اما شمایی که در ورزشگاه حضور داشتید و به سمت داور و بازیکنان پیکان سنگ زدید، آنها دشمن نبوده و نیستند. آنها پدر، فرزند و برادرهایی هستند که به آبادان آمده بودند تا فوتبال بازی کنند نه چیز دیگری. قرار بود مثل همیشه و به رسم خصلت ویژه آبادانی ها مهمان نواز باشید و برای شان در پذیرایی سنگ تمام بگذارید نه اینکه "سنگِ تمام" و تمام...

251 41

کد خبر 806247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =