۰ نفر
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مجتهد که به افشاگر مسائل آل‌سعود معروف است، درباره تدابیر امنیتی حفظ جان محمد بن سلمان مسائلی را بیان کرد.

 منتقد سرشناس سعودی که خودش را مجتهد معرفی می‌کند در توئیتی فاش کرد محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی به علت ترس، بیشتر وقتش را در کشتی خود در دریا می گذراند و برای حفظ جانش نیز به نیروهای سعودی اعتماد ندارد و مزدوران آموزش دیده موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) مسئولیت حفظ امنیت وی را به عهده دارند.


 

بن سلمانمجتهد در توئیتی نوشت محمد بن سلمان به شدت از درز اطلاعات حساس از دربار و رسیدن آن به گوش احمد بن عبدالعزیز (برادر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و عموی بن سلمان) عصبانی است و چند نفر در این رابطه مظنون هستند اما دایره این افراد به کسی که از زمان حکومت فهد سپس عبدالله و سپس سلمان در مراسم کار می کرده است محدود می شود که احمد او را در آن مقام منصوب کرده بود.

مجتهد نوشت همان طور که وعده داده بودم وضع بن سلمان و اقامت پدرش و اداره اوضاع به ویژه جنبه امنیتی آن و تغییر منصب شاهزاده ها رخ داد.

وی افزود: نگرانی و ترس محمد بن سلمان در ماه های اخیر بیشتر شده است تا جاییکه وی همه وقتش را در کشتی خود در دریای سرخ بین جده و (منطقه اقتصادی ) نیوم می گذراند و هرگاه ناچار شود برای حضور در جشن ها یا مناسبت ها یا دیدار با مهمانان خارجی به جده می رود چون نمی خواهد به سبب ترس زیاد از دریا خیلی دور شود حتی به خاطر مسابقه شترسواری در طائف.

مجتهد نوشت: بن سلمان برای حفاظت از خود به نیروهای داخلی اعتماد ندارد و درحال حاضر مزدوران خارجی را که تعلیم داده شده اند و با موساد (سازمان جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی) هماهنگ هستند به خدمت گرفته است. او مأموریت حفاظت از جان پادشاه را رها کرده است تا از ساختمان ها و تاسیسأت متعلق به پادشاه و ولیعهد و خاندان حکومتی محافظت کند. بن سلمان فقط وقتی برای حضور در مناسبت ها و جشن ها از دریا به خشکی می آید به طور مستقیم از مزدوران کمک می گیرد.

اوضاع داخل خاندان حاکم بسیار پرتنش است. بن سلمان از خشم داخل خاندان (علیه خود) آگاه است و در حال حاضر نمی داند آیا آنها را بیشتر سرکوب کند که در این صورت ممکن است خطر تحریک شدن آنها بالا برود و چاره ای جز شورش علیه او نبینند یا این که عقب نشینی کند و با آنها خوش رفتار شود که در این صورت به چشم آنها فردی شکست خورده خواهد بود که در این صورت در قبال وی جسور خواهند شد. این تردید در حال خرد کردن روح و روان اوست.

درباره توزیع منصب ها، بن سلمان تصمیم گرفت دو تن از امرای مناطق را به سبب وجود اطلاعاتی مبنی بر طرفداری آنها از احمد بن عبدالعزیز عزل کند. آن دو نفر «جلوی بن عبدالعزیز امیر نجران و محمد بن ناصر امیر جیزان» بودند که ترکی بن هذلول را به جای اولی نشاند و هنوز برای دومی جانشینی تعیین نکرده است. این تأخیر در تعیین جانشین امیر جیزان به سبب همان حالت تردید بن سلمان است.

درباره منصب و مقام ها نیز نگرانی بن سلمان از وزیر کشور بیشتر شده است و از این می ترسد که او بخواهد انتقام محمد بن نایف عموی خود را بگیرد. بن سلمان در محافل خصوصی خود می گوید با و جود آن که بیشتر اختیارات را از وزیر کشور گرفته است اما او همچنان نیروهای پلیس و شبکه مدیریتی کشور را از طریق امرای مناطق در اختیار دارد و می تواند از آنها برای کودتا علیه او استفاده کند.

از سوی دیگر بن سلمان در حیف و میل کردن اموال از همه مقامات سابق پیشی گرفته است چنان که به عنوان مثال مجموعه شرکت هایی از جمله شرکت بن لادن را وادار کرد ظرف مدت کوتاهی کاخ های نیوم را بسازند. آنها گفتند خصوصیاتی که مد نظر اوست در مدت مورد نظر قابل اجرا نیست. بن سلمان دستور داد در آن مدت هر طور می توانند پروژه را تمام کنند و بعد از بازدید پادشاه آنها را تخریب کنند و بر اساس خصوصیات مورد نظر از نو بسازند.

عجیب‎‌تر این که، پادشاه در این کاخ ها اقامت نکرد بلکه در یک کاخ خصوصی و مخفیانه در شرم الشیخ اقامت کرد. بن سلمان پسر اوست و کارهای روزانه را از دربار و دفتر خصوصی با بالگرد به شرم الشیخ می برد هرچند تصمیم‌گیری ها با خود اوست و مهر پدر هم که آلزایمر پیش رونده دارد نزد اوست.

52310
کد خبر 806317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =