۴ نکته‌ای که درباره پاییز نمی‌دانید!

امروز، در نیمه شمالی کره زمین فصل برداشت یا ریزش برگ‌ها شروع شد.

بله، فصل شال گردن، ریزش برگ درختان و البته فوتبال در آستانه شروع شدن است. پاییز، خزان یا فصل برداشت هرچه اسمش را می‌گذارید از امروز در نیمه شمالی کره زمین شروع شد.

در این قسمت با چند مورد جالب در مورد این فصل آشنا ‌شوید:

۱- فاصله زمین تا خورشید عامل ایجاد این فصل نیست

درست است. فاصله زمین تا خورشید به شما نمی‌گوید که باید چکمه‌های زمستانی خود را بپوشید یا باید با یک پیراهن به خیابان بروید. پاییز هم مثل دیگر فصل‌ها به دلیل زاویه تابش نور خورشید نسبت به زمین وجود دارد. وقتی نور بر زمین عمود می‌تابد زمین گرم می‌شود و برعکس، وقتی نور کمی به قسمتی از زمین می‌رسد آنجا سرد می‌شود.

۲- رنگ زرد برگ درختان، مخصوص نیست

خیلی هیجان‌زده نشوید، در حالی که برگ‌ها این پتانسیل را دارند که همه سال زرد و نارنجی باشند، امکان دیدن این رنگ‌ها در فصل‌های دیگر کمتر است. در بهار و تابستان کلورفیل موجود در برگ به آن رنگ سبز می‌دهد اما در پایان تابستان با کاهش نور خورشید، فعالیت این قسمت کم می‌شود و برگ درختان زرد یا نارنجی می‌شود.

۳- توریسم برگ پاییزی پول بزرگی به همراه می‌آورد

اما وقتی این اتفاقات می‌افتد، مردم به مناطق مختلفی می‌روند تا زرد شدن رنگ برگ پاییز را از نزدیک ببینند (و البته عکس بگیرند)، مناطق مختلفی در این حوزه در فصل پاییز میلیاردها دلار پول به دست می‌آورند.

۴- پاییز فصل سقوط برگ‌ها یا برداشت؟

برداشت، این اسمی بود که تا سال 1300میلادی در زبان انگلیسی برای فصل پاییز به کار می‌بردند، اما بعد شاعران آرام آرام فصل پاییز را فصل سقوط برگ‌ها نامیدند و بعد این جمله به سقوط خلاصه شد و دیگر از سال 1600 نام این فصل به «فال» تغییر کرد.  

منبع: سی‌ان‌ان/ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸

۴۲۲۳۷

کد خبر 806488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
  1 0
  اساسا پاييز فصل عاشقان است يا بهار؟
 • بی نام A1 ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
  3 0
  من هر چهار تا نکته ای که گفتی را می دونستم