فارس نوشت: فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان یک مورد زنده‌گیری گرگ و توله گرگ نخبر داد.

سعید حقیقی در زنجان اظهار کرد: برخورد با متخلفان حوزه محیط زیست به صورت جدی توسط محیط‌بانان در مناطق حفاظت شده استان زنجان انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه در سال‌جاری 178 مورد صید غیر مجاز آبزیان در استان زنجان کشف و ضبط شده است؛ اضافه کرد: 13 مورد شکار غیر مجاز پرندگان نیز در سال‌جاری کشف و ضبط شده که شامل 11 قطعه کبک و دو قطعه اردک بوده است.

شکار غیرمجاز

وی از زنده‌گیری 18 قطعه انواع پرندگان در 6 ماهه گذشته از سال‌جاری خبر داد و افزود: زنده‌گیری 51 پستاندار نیز در سال‌جاری صورت گرفته است.

حقیقی با اشاره به اینکه از مجموع پستانداران کشف شده 49 بطانه سنجاب بوده است؛ اضافه کرد: در سال‌جاری یک مورد زنده‌گیری گرگ و یک مورد توله گرگ نیز شناسایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه هشت مورد پرونده شروع به شکار در استان زنجان تشکیل شده است؛ خاطر نشان کرد: در 6 ماهه نخست سال‌جاری دو مورد خرید و فروش حیات وحش شامل دو بهله سارگپه انجام شده است.

وی با اشاره به کشف و ضبط پنج قبضه سلاح غیر مجاز توسط محیط بانان از شکارچیان ادامه داد: در سال‌جاری 6 قبضه سلاح مجاز نیز از این افراد کشف و ضبط شده است.

حقیقی با اشاره به ضبط 79 قطعه انواع ادوات شکار از شکارچیان غیر مجاز در سال‌جاری بیان کرد: این ادوات شامل فشنگ؛ قفس؛ تور و ... است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان تعداد پرونده‌های تشکیلی در حوزه آلودگی محیط زیست را 20 مورد اعلام و خاطر نشان کرد: در سال‌جاری 33 مورد اخطار به صنایع آلاینده نیز صادر شده است.

وی از دستگیری 56 متخلف شکارچی در استان زنجان طی سال‌جاری خبر داد و افزود: این افراد در قالب 46 پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند که از این تعداد دو پرونده مختومه و 44 پرونده در جریان است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست استان زنجان را 378 میلیون و 800 هزار ریال اعلام کرد و ادامه داد: از این میزان 74 میلیون و 800 هزار ریال وصول شده است.

حقیقی از اقدامات ترویجی در راستای حفاظت از محیط زیست استان زنجان خبر داد و افزود: به همین منظور در 6 ماهه نخست سال‌جاری طرح یک ساعت با محیط بان در 37 مدرسه استان زنجان اجرایی شده است.

 

17231

 

کد خبر 807866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =