مهر گزارش داد: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به تعلیق یک ساله پروانه اشتغال به حرفه مهندسی خود از سوی وزیر راه و شهرسازی واکنش نشان داد.

فرج الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در واکنش به اقدام عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تعلیق یک ساله پروانه اشتغال به حرفه مهندسی رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور جوابیه ای صادر کرد که به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر آخوندی
وزیر محترم راه وشهرسازی
سلام علیکم؛

احتراماً، نظر به مرقومه جنابعالی در خصوص تعلیق پروانه اشتغال اینجانب، به شماره ۰۲/۱۰۰/۸۸۰۷۸ مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ موارد زیر را اعلام می نماید:

۱. اقدام مذکور برای اینجانب افتخار بزرگی است که به سبب حفظ امانت مهندسان کشور حاصل می‌گردد و مؤید این است که توجه به منافع عمومی مستلزم عبور از منافع شخصی است.

۲. اعلام نموده‌اید پایبندی به قانون از هر کسی پسندیده و تخلف از قانون نیز ازهر شخصی نکوهیده است آیا عدم ابلاغ دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های غیرقانونی جنابعالی تمرّد و ایجاد اخلال در نحوه انجام فعالیت‌های مهندسی است؟ آیا تجرّی شما از قانون زیبنده است؟ بدانید من در این مسئولیت باشم یا نباشم، جنابعالی در این جایگاه باشید یا نباشید، مهندسان کشور مرعوب این نوع رفتارها نخواهند شد. شورای مرکزی و هیأت مدیره‌ها به وظایف قانونی، اخلاقی و حرفه‌ای خود کاملاً آگاهند وخردمندانه از امانت مهندسان کشور پاسداری خواهند نمود.

فرج الله نجفی

۳. اینجانب از سوی رئیس جمهور محترم مستظهر به حکمی سه ساله‌ام. شایسته بود به منظور رعایت سلسله مراتب اداری و احترام به حکم تنفیذی موضوع را به ایشان گزارش می‌فرمودید تا در صورت صلاحدید اقدامات بعدی صورت پذیرد.

۴. نظر به اینکه جنابعالی عن قریب کرسی وزارت متبوع را ترک خواهید نمود اکیداً توصیه می‌نمایم که امر سازمان نظام مهندسی و شورای مرکزی را به وزیر آینده محول نمایید.

۵. در پایان امیدوارم که طرح سوال اینجانب از جنابعالی در خصوص وضعیت نابسامان مسکن و سوء مدیریت آن وزارتخانه، امضاء استیضاح جنابعالی و گزارش کمیسیون عمران درخصوص تخلفات جنابعالی از قانون نظام مهندسی ساختمان و آئین نامه اجرایی آن خاطر شما را مکدر ننموده باشد.

با تجدید احترام
فرج الله رجبی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

223223

کد خبر 808518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
  1 0
  زیاد سخن گفتی. ممنون. دیگه برو خونه.
 • gaber DE ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
  1 2
  اولا شما بگویید مدرکتان چیست دوم کار به حکم ریاست جمهوری نداشته باشید چون الان زیر نظر اخوندی هستید و کار شما را از چشم ایشون میبینند سوما علت استیضاح ایشان یکیش همین شماها هستید که بدون مدرک هستید و اینگونه با رییستان حرف میزنید هرکس دیگه ای بیاد نمیتونید فرار کنید مستونید ؟ شاید بایک سفارش
 • بی نام EU ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
  2 3
  دکتر آخوندی خودش قانون‌نظام مهندسی را تدوین کرده ان وقت اقایون بیشتر سر رشته پیدا کرده اند از قانون نظام مهندسی. نظام مهندسی با ۵ درصد حق الزحمه ناظرها پولهای زیادی دستش امده که باید همه را از انها پس گرفت و به مهندسین به نرخ روز حساب کنند و برگردانند.
 • بی نام IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
  0 0
  رجبی نه نجفی