ایسنا نوشت: رسانه‌های روسیه جزییاتی از استفاده از سامانه‌های دفاعی هوایی اس ۳۰۰ در سوریه پس از تصمیم برای ارسال آنها به دمشق منتشر کرده‌اند.

 روزنامه موسکوسکی کومسومولتس چاپ روسیه نوشت، اقداماتی که روسیه پس از سرنگونی هواپیمای نظامی ال ۲۰ خود در لاذقیه برای تقویت سامانه دفاع هوایی سوریه باسامانه‌های اس ۳۰۰ اتخاذ می‌کند، با هدف نشان دادن جدی بودن پاسخ‌هایش انجام می‌شوند.

 

سامانه اس 300 روسیه

این روزنامه روسیه به نقل از یک کارشناس نظامی برجسته این کشور که نامش را فاش نکرد به جزییات استفاده و راه‌اندازی سامانه‌های اس ۳۰۰ در سوریه پرداخت.

کارشناس یاد شده گفت: یک مجموعه از این سامانه دفاعی می‌تواند حتی تا شش گردان را شامل شود که در هر گردان ۱۲ پرتابگر خودکار با چهار موشک وجود دارد. این به این معنی است که برای مقابله با هرگونه حمله هوایی دشمن دست کم ۱۰۰ موشک ضد هوایی آماده شلیک وجود دارد.

وی افزود: با تمام اینها کسی تا الان هم اعلام نکرده که تنها یک مجموعه از این سامانه به سوریه منتقل می‌شود، هنوز صحبتی از تعداد دقیق آنها نشده است و ممکن است بیش از یک مجموعه به سوریه ارسال شود.

این کارشناس روس در ادامه گفت: سیستم کنترل یکپارچه‌ای برای نیروهای دفاع هوایی روسیه در سوریه ایجاد خواهد شد و تجهیزات آن در سراسر مناطق تحت کنترل دولت سوریه مستقر خواهد شد، این تجهیزات کنترلی شامل رادارهای روسی و سیستم‌های آتش است.

وی افزود: با استفاده از این سامانه نظارتی همه اطلاعات به مرکز فرماندهی یکپارچه‌ای منتقل می‌شود و سوری‌ها با استفاده از سامانه‌های خود اهداف مورد نظرشان را مشخص می‌کنند و روسیه نیز با سامانه‌های خود همان اهداف را رصد می‌کنند. این مدل به کارگیری سامانه‌های دفاع هوایی در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع هم مرسوم است.

کارشناس روسیه در پایان گفت: این ارتش روسیه است که در نهایت به شکل دقیق ماهیت اهداف را تعیین خواهد کرد و مشخص می‌کند که هدف تعیین شده دوست و یا دشمن است. بر این اساس مسکو هرگز به سوریه اجازه نخواهد داد به تنهایی از سامانه‌های ضد موشکی اس ۳۰۰ استفاده کند.

52310

کد خبر 808721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
  3 1
  روسیه در واقع میخواد از اسرائیل امتیاز بگیره
  • بی نام DE ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
   0 1
   زیاد فیلم نگاه نکن