ایرنا نوشت: مقامات دستگاه های اطلاعاتی ترکیه نشستی را درباره توافق 'ادلب' با روسیه با نمایندگان گروه های تروریستی برگزار کرد.

رسانه های مخالفان سوریه روز دوشنبه اعلام کردند که این نشست در یکی از شهرهای ترکیه برگزار و نمایندگان تروریست ها در جریان جزئیات توافق مسکو و آنکارا درباره ایجاد منطقه حائل در خطوط تماس ارتش سوریه و این گروه ها در استان ادلب قرار گرفتند.


این رسانه ها تاکید کردند که در این نشست یکی از بندهای توافق که بر ورود نیروها و گشتی های روسیه به منطقه حائل تاکید داشت، حذف شد.

نشست ترکیه با تروریست‌ها درباره ادلب

برخی رسانه ها در همین راستا اعلام کردند که بعضی از گروه های تروریستی مسلح، شماری از مقرهای خود که در منطقه حائل قرار دارند را خالی کرده اند.

اطلاعاتی نیز از عقب نشینی گروه 'فیلق الشام' از منطقه حائل منتشر و سپس تکذیب شد.

درهمین حال 'محمد ادیب' از مسئولان دفتر رسانه ای گروه 'جبهه آزادیبخش ملی' که فیلق الشام زیر مجموعه آن است، عقب نشینی این گروه تروریستی را از برخی پایگاه های خود در جنوب و غرب 'حلب' تکذیب کرد.

رسانه های تروریست ها همچنین اعلام کردند: نشست میان گروه های تروریستی 'تحریرالشام' (جبهه النصره) و جبهه آزادیبخش ملی درباره منطقه حائل خالی از سلاح بدون نتیجه پایان یافت.

این نشست که دیروز به مدت پنج ساعت طول کشید، به نتیجه ای نرسید.

گروه های تروریستی نگرانی دارند در صورتی که از مواضع خود به عمق 20 کیلومتر عقب نشینی کنند و توافق روسیه و ترکیه شکست بخورد مواضع و مناطق تخلیه شده آن ها توسط دیگر گروه ها اشغال شود.

'ولادیمیر پوتین' رئیس جمهوری روسیه و 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه گذشته در سوچی برای ایجاد یک منطقه حائل خالی از سلاح به عمق 15 تا 20 کیلومتر در خطوط تماس ارتش سوریه و تروریست ها به توافق رسیدند.

52311

کد خبر 808832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =