باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه پیو که در ۲۵ کشور انجام شده، مردم جهان و حتی متحدان اروپایی آمریکا، دیدگاهی منفی‌تر از گذشته نسبت به آمریکا پیدا کرده‌اند.

به نقل از رویترز، بر اساس نتایج به دست آمده ازنظرسنجی موسسه پیو که در ۲۵کشور انجام شده،مردم جهان حتی متحدان سنتی آمریکا، دیدگاهی منفی‌تر از گذشته نسبت به ایالات متحده پیدا کرده‌اند.

افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی همچنین ولادیمیر پوتین و شی جین‌پینگ، روسای جمهور روسیه و چین، را رهبران توانمندتری نسبت به دونالد ترامپ ارزیابی کرده‌اند.

طبق این نظرسنجی، تنها ۳۰ درصد از مردم آلمان (۵ درصد کمتر از سال گذشته میلادی) نگاهی مثبت به آمریکا داشته و آمریکا پس از روسیه در رتبه دوم کم‌طرفدارترین کشورها در آلمان قرار دارد. همچنین تنها ۳۸ درصد از مردم فرانسه و ۳۹ درصد از مردم کانادا نگاهی مثبت به آمریکا دارند. نگاه مثبت مردم مکزیک به آمریکا نیز با وجود همسایه بودن تنها ۳۲ درصد ارزیابی شده است.

تحلیل زبان بدن ترامپ در سازمان ملل

علاوه بر این، تنها ۷ درصد پرسش‌شوندگان اسپانیایی، ۹ درصد از فرانسوی‌ها و ۱۰ درصد از پرسش شوندگان آلمانی به توانمندی دونالد ترامپ در مدیریت و رهبری اعتماد داشته‌اند و در مجموع اکثر پرسش شوندگان در ۲۰ کشور گفته‌اند به توانمندی ترامپ بی‌اعتماد هستند.

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته و در مجموع تنها ۵۰ درصد از پرسش‌شوندگان که بیشتر از کشورهای متحد آمریکا بوده‌اند دیدگاه مثبتی به این کشور داشته و ۴۳ درصد از آنان چهره‌ای منفی از آمریکا در ذهن دارند. با این حال بیش از ۸۰ درصد شهروندان رژیم صهیونیستی گفته‌اند نظر مثبتی به آمریکا دارند.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در ژانویه ۲۰۱۷ آمریکا را از توافقات بین‌المللی متعددی از جمله توافق آب و هوایی پاریس و توافق هسته‌ای ایران خارج کرده و با متحدان آمریکا نیز بر سر مباحث مالی و تجاری دچار مشکل و اختلاف نظر شده است.

وی هفته گذشته نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل زمانی که گفت دولت او در کمتر از دو سال گذشته تقریبا بیش از هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا دستاورد داشته است، باعث خنده حضار شد.

نظرسنجی موسسه پیو در کل نشان می‌دهد وجهه جهانی آمریکا که در سال ۲۰۱۷ همزمان با روی کار آمدن ترامپ، سقوط شدیدی را تجربه کرد، کماکان در دومین سال حضور او در قدرت نیز سیر قهقرایی را طی می‌کند.

این نظرسنجی در فاصله بین ماه مه تا آگوست انجام شده و ۹۰۰ نفر از هر کشور در آن شرکت کرده‌اند.

2323

کد خبر 809161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • هلیا A1 ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
  8 10
  منکه خیلی امریکا رو دوست دارم و از خدامه که اونجا زندگی کنم ولی متاسفانه امکانش برایم فراهم نیست ،سرزمین تحقق امال و ارزوها به دور از هرگونه تعصب و تنگ نظری و اعمال نظرهای ایدئولوژیک.
 • بی نام A1 ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
  4 9
  کجایند طرفداران آمریکا و ترامپ؟ فقط ما ایرانی ها نیستیم که از آمریکا و دولتش متنفریم. خیلیا متنفرند...
 • بی نام A1 ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
  3 3
  بی نام اون مایی که میگی ما نیستیم اون ما شما هستی که متنفری نه ما. از این به بعد در ما گفتن بیشتر دقت کن چون ما آمریکا و ملتش رو دوست داریم.
 • بی نام A1 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
  3 1
  چطور ميشه دشمن ما دوست شماست كه اقا زاد ها رو ميفرستيد انجا و دلار فراوان انجا پس انداز ميكنيد و چطور ميشه ميايد بما ميگيد اين دشمن شماست ولي تا بحال نگفته ايد دشمن ماست