تسنیم نوشت: با یک هویت جعلی خودم را به دختران معرفی می‌کردم، پس از ارتباط گرفتن با خانمها و رد و بدل شدن شماره تلفن‌ همراه، ارتباطم را بیشتر کرده و با آنها دوست می‌شدم و ...

مأموران پلیس آگاهی پایتخت مرد سی و پنج ساله را بازداشت کردند که با اغفال دختران در یک سایت همسریابی از آنها کلاهبرداری می‌کرد.

این متهم جزئیات کلاهبرداری‌ را اینگونه شرح داد: از سال ۹۵ پس از ورشکسته شدن در شرکتهای هرمی، شروع به کلاهبرداری در سایتهای همسریابی کردم، در این سایتها با یک هویت جعلی خودم را به دختران معرفی می‌کردم، پس از ارتباط گرفتن با خانمها و رد و بدل شدن شماره تلفن‌ همراه، ارتباطم را بیشتر کرده و با آنها دوست می‌شدم، بعضاً در جلساتی که با دخترها در کافی‌شاپ می‌گذاشتم، می‌فهمیدم وی پولدار نیست و او را رها می‌کردم، هدف من سوء استفاده جنسی نبود و فقط می‌خواستم امرار معاش کنم و زندگی‌ام را با بلند پروازی جلو ببرم.

او که متأهل و دارای فرزند است، افزود: در مدت سه روز با فن بیان و آراسته کردن ظاهر، اعتماد قربانیان را جلب کرده و به بهانه‌های مختلف از آنها کلاهبرداری می‌کردم البته برای آنها با خرید دسته‌گل، ادکلن، تلفن‌ همراه و ... هزینه نیز می‌کردم و در این رفت‌وآمدها بازخورد می‌گرفتم که آن دختر تا چه اندازه توان مالی دارد، در موارد مختلف پولهای میلیونی به دست می‌آوردم، در یک مورد نیز تا ۱۰ میلیون تومان کلاهبرداری کردم و هر دفعه هویت و شماره تلفن خودم را تغییر می‌دادم.

این متهم که در استانهای مختلف کشور به این شیوه کلاهبرداری کرده است، گفت: در هر استان یک یا دو قربانی را انتخاب می‌کردم، چون می‌ترسیدم پلیس رد مرا بزند، با پولهای به دست آمده فقط روزمرگی خود را می‌گذراندم، پول حرام باقی نمی‌ماند.

تحقیقات بیشتر درباره این پرونده در دستور کارآگاهان اداره ۱۳ پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته است.

۴۲۲۳۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 809182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =