سایت باشگاه پرسپولیس درباره قضاوت علیرضا فغانی در دربی ۸۸ مطلبی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باشگاه پرسپولیس در گزارشی به اشتباهات علیرضا فغانی در چند دربی اشاره کرده است. این سایت نوشت:
با پایان دربی 89 نظرات کارشناسی داوری بر آن بود که استقلال نه تنها باید زمان‌هایی از این بازی را 10 نفره دنبال می‌کرد، بلکه صحنه روی داده روی علی علیپور نیز خطا و پنالتی بود. از جمله این کارشناسان، نوذر رودنیل بود و در نهایت نوید مظفری، دیگر کارشناس داوری فوتبال کشورمان در برنامه دوشنبه شب نود، بر این امر صحه گذاشت. این پنالتی در صورتی که اعلام و تبدیل به گل تبدیل می‌شد، نه تنها پیروزی پرسپولیس را رقم می‌زد و عدم اعلام آن، مانع شکست احتمالی استقلال شد، بلکه وضعیت جدول رقابت‌های لیگ را در رقابت‌ سخت کنونی، دستخوش تغییر می‌کرد. به این ترتیب، شانس صدرنشینی از قهرمان ایران گرفته شد.
البته اگر به فصل 95 - 94 بازگردیم به مجموعه‌ای از اشتباهات سریالی داوران در هفته‌های ابتدایی می‌رسیم که جنجال بسیاری به پا کرد و با برانگیخته شدن بعضی حساسیت‌ها و همچنین پس از درگذشت زنده یاد هادی نوروزی بود که متوقف شد. در پایان آن فصل که پرسپولیس امتیازات زیادی را به دلیل اشتباهات داوری از دست داد، قهرمانی با تفاضل گل از پرسپولیس سلب شد که در غیر این صورت سرخپوشان در فصل گذشته سومین قهرمانی پیاپی را کسب می‌کردند. در آن دوره یکی از بحث برانگیزترین بازی‌ها نیز، دیدار با ذوب آهن به قضاوت علیرضا فغانی داور برجسته و ستاره فوتبال آسیا بود. قابلیت‌های غیر قابل انکار او در المپیک ریو و جام جهانی روسیه، خودنمایی کرد و جای هیچ بحثی باقی نگذاشت.
حدود هفت ماه قبل هم در دربی 10 اسفند 1396 که با توجه به تغییر آمار دربی‌ها باید آن را دربی 87 بخوانیم، طبق نظر کارشناسان داوری، در دقیقه 57 بازی، با خطای هند بازیکن استقلال، باید به سود پرسپولیس پنالتی اعلام می‌شد که باز از چشمان علیرضا فغانی دور ماند و آن بازی با یک گل به سود استقلال رقم خورد.
43 43

کد خبر 809231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =