تسنیم نوشت: مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: از وقتی که التهابات اقتصادی رخ داده قاچاق مواد غذایی از کشور ۷۰۰ درصد و قاچاق دام زنده ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

علی قدیری ابیانه بعد از ظهر امروز در همایش آموزشی و توجیهی نحوه نظارت بر توزیع کالاهای اساسی برخوردار از دلار 4200 تومانی، اظهار داشت: دشمنان کشور ما در صدد این هستند که به نوعی قحطی مصنوعی در کشور ایجاد کنند به عنوان مثال ما اطلاع داریم که برخی از افراد دام‌هایی که قیمت آنها یک میلیون و 500 هزار تومان است را به قیمت 5 میلیون تومان خریداری کرده و آنها را از کشور خارج می‌کنند تا بین مردم احساس قحطی را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ورود و خروج کالا و نحوه رسیدن آنها به سر سفره مردم در 5 بندر امیرآباد، نوشهر، انزلی، امام خمینی و بندر عباس قابل پیگیری بوده و مرتبا رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: این مسئله سبب رفع بخش زیادی از اختلالات در کشور شده به عنوان مثال ما سابق بر این شاهد بودیم که جو و یا برخی از غلات وارد کشور می‌شد اما بعد از آن از مرزهای دیگر به کشورهای همسایه می‌رفت و حالا با این روند از این دسته اقدامات پیشگیری می‌شود.

واحد صنفی

مشاور وزیر جهاد کشاورزی تلاش برای از بین بردن ظرفیت‌های تولیدی در کشور را یک نقشه پلید دانست که برای آن از 20 سال قبل کار اطلاعاتی انجام شده است، تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که بعد از بروز مشکلات اقتصادی قاچاق دام زنده و مواد غذابی از کشور به ترتیب 400 و 700 درصد رشد داشته و با اینکه ما امسال 20 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر نهاده‌های دامی را توزیع کرده‌ایم اما شاهد کمبود هستیم.

قدیری ابیانه با تأکید بر اینکه امروز وظیفه نظارتی ما به هر وظیفه دیگر ما ارجح است، تصریح کرد: ما باید بتوانیم با استفاده از ابزارهای نظارتی دقیق روند تولید تا توزیع مواد غذایی به سر سفره مردم را پایش کنیم تا وضعیت معیشت مردم تنگ نشده و پروتئین مورد نیاز خانوارهای ایرانی از راه‌های مورد اطمینان تأمین شود.

وی بیان کرد: دولت 25 کالا را شامل کالاهای اساسی می‌داند که برای آنها ارز 4200 تومانی اختصاص پیدا می‌کند و از این تعداد وظیفه تأمین 20 قلم با وزارت جهاد کشاورزی است.


23231

 

کد خبر 809725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =