یکی از نمایندگان پارلمان لبنان با صراحت بیان کرد که سعد الحریری نخست وزیر این کشور بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از  وب سایت شبکه الجدید نت لبنان، پولا یعقوبیان نماینده پارلمان لبنان در گفتگو با این رسانه خبری اذغان کرد که در عربستان به حریری توهین ها شد. وی اضافه کرد: من بی هیچ شواهد و قرائن یا سندی می توانم بگویم "او بازداشت شده بود".

موضوع ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در ترکیه باعث شد یکی از نمایندگان لبنان به بازداشت حریری عربستان و تحت فشار بودن او اذعان کند .

پولا یعقوبیان نماینده پارلمان و خبرنگار لبنانی یکشنبه شب در برنامه ای تلویزیونی که از شبکه "الجدید" پخش می شد توضیحاتی درباره مسئله بازداشت سعد الحریری نخست وزی مامور به تشکیل کابینه لبنان در عربستان ارائه کرد.

پولا یعقوبیان و سعد حریری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یعقوبیان گفت: همه چیز به گونه ای طراحی شده بود که احساس نمی کردید اتفاقی در جریان است.

وی افزود: در عربستان به حریری توهین ها شد و اتفاقاتی افتاد که من از آن اطلاع ندارم. من بی هیچ شواهد و قرائن یا سندی می توانم بگویم "او بازداشت شده بود".

یعقوبیان گفت: به نظر می رسد به او اهانت شده باشد. ما چیزهای دیگری هم شنیده ایم اما از صحت آن اطلاعی ندارم.

وی افزود: "مشخص بود حریری خسته و تحت فشار است و در مصاحبه ای هم که انجام شد روشن بود او نمی خواهد استعفا کند. سخنانی که در نامه استعفای او درباره حزب الله و ایران مطرح شد؛ کاملا با مصاحبه او تفاوت داشت و روشن بود چیزی خارج از اراده وی در حال اتفاق است".

یعقوبیان با قدردانی از هزاران لبنانی که از کشورشان حمایت می کنند ، تاکید کرد: این یعنی در موضوعات مربوط به حقانیت به ویژه در عرصه سیاست تنها باید در کنار کشورت باشی. وی ابراز امیدواری کرد جمال خاشقجی بازداشت باشد و کشته نشده باشد .

مشروح گفتگو را در فیلم مشاهده کنید.

52310

کد خبر 810601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =