باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محمد بن سلمان در تماس با جرد کوشنر، دست داشتن عربستان در ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی را رد کرد.

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، محمد بن سلمان -- ولیعهد سعودی -- در تماس با جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ، ارتباط عربستان با ناپدید شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی را رد کرد.

بر این اساس، پس از اینکه سرزنش ها در خصوص ناپدید شدن خاشقچی متوجه محمد بن سلمان و دیوان پادشاهی عربستان شد، وی خودش برای گفتگو با کوشنر با کاخ سفید تماس گرفت.

محمد بن سلمان

منابع آگاه اعلام کردند: محمد بن سلمان برای رد اتهامات مشخصا با کوشنر به عنوان نقطه ارتباط او با کاخ سفید تماس گرفته است. پیش تر نیز روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن در گزارشی نوشته بود: ولیعهد عربستان سعودی برای نجات از بحران خاشقچی دست به دامن شاهزاده ها شده است.

در همین حال منابع خبری گزارش دادند «خالد بن سلمان» سفیر عربستان سعودی در واشنگتن به ریاض بازگشته است. مقام های کاخ سفید در واکنش به خبر بازگشت سفیر عربستان به ریاض گفتند: واشنگتن از خالد بن سلمان نخواسته که از آمریکا برود.

از سوی دیگر «هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سفیر عربستان در واشنگتن خواسته درباره وضعیت «جمال خاشقچی» روزنامه ‌نگار منتقد عربستانی توضیح دهد.

خاشقچی هفته گذشته برای ثبت و دریافت مدارک مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفت اما از آنجا خارج نشده و هنوز خبری در مورد زنده بودن وی وجود ندارد. بر اساس برخی گزارش های منتشر شده، خاشقچی توسط 15 ماموری که در روز و ساعت حضور او در کنسولگری، از عربستان به استانبول رفته بودند، به قتل رسیده است و قاتلان نیز به کشور خود باز گشته اند. خاشقچی 59 ساله، بعد از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرده و به آمریکا رفته بود.

2323

کد خبر 811625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =