۰ نفر
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی از یک حادثه ریزش آوار در ساختمان حال تخریب خبر داد.

جلال ملکی اظهار کرد: ساعت ٨ و ۴۲ دقیقه صبح امروز (۲۱ مهرماه) یک مورد حادثه ریزش آوار در یک ساختمان در حال تخریب در خیابان کارگر جنوبی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تهران اعلام شد. سه ایستگاه همراه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان با حضور در محل حادثه مشاهده کردند که بخش‌های باقی مانده از یک ساختمان قدیمی دو طبقه و نیم که بخشی از آن تخریب شده بود و کارگران نیز در آن مشغول به ادامه عملیات تخریب بودند ریزش کرده است. همچنین اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که دو نفر از کارگران زیر آوار محبوس شده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه بلافاصله عملیات جست و جو آغاز شد و آتش نشانان موفق شدند که دو فرد محبوس در زیر آوار را نجات دهند، گفت: این دو مرد جوان حدودا ۳۰ ساله که تابعیت افغانستان را دارند، زنده بودند اما با توجه به اینکه از چندین نقطه از بدن دچار آسیب دیدگی شده بودند با تلاش آتش نشانان و انجام عملیات آواربرداری نجات یافتند.

ملکی افزود: بعد از انجام عملیات نجات،محله حادثه ایمن سازی شد و جست وجو برای اطمینان از نبودن فرد دیگری در زیر آوار ادامه یافت و در ساعت ۹ و ۲۶ دقیقه عملیات به پایان رسید و محل تحویل عوامل شهرداری و انتظامی داده شد.

وی با اشاره به اینکه خطر ریزش آوار در ساختمانهای در حال تخریب وجود دارد،متذکر شد: شهروندان فعالیت در این حوزه را جدی بگیرند و از نیروهای آماتور برای تخریب ساختمان ها استفاده نکنند. کارگران تخریب کار حرفه‌ای به‌خوبی از اهمیت وجود دیوارهای قطور و ستون‌های قدیمی آگاه هستند و می‌دانند که زمان تخریب باید به چه ترتیب عملیات را پیش ببرند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 811832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =