حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم شجاعی در خاطراتی می گوید: بنای ساخت حرم حضرت رقیه(س) در دیدار با امام موسی صدر گذاشته شد و ایشان بانی ثروتمندی را برای بازسازی این حرم به ما معرفی کرد.

به گزارش خبرآنلاین حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم شجاعی در خاطرات خود بیان کرده است: « در سفری به لبنان و در دیدار با امام موسی صدر، ایشان یکی از کارخانه داران را به ما معرفی کرد که ایشان پنج ميليون آن وقت به ما پول داد و ما در همان جلسه تصمیم گرفتیم مرقد حضرت رقيه را بسازیم. تا آن زمان قبر حضرت رقیه(س) هیچ مرقدی نداشت. »
حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی در بیان سابقۀ آشنایی خود با امام موسی صدر خاطراتی را از سفرش به سوریه و لبنان بیان کرده و می گوید: «رفتيم برای زيارت حضرت زينب، ضمناً به ديدن آقا موسي هم رفتيم. تلفن كردم به آقا موسي كه آقا ما آمديم هتل فلان، ماشينش آمد و ما را از هتل بردند به كيفون. آنجا من منبر رفتم و حتي پايه و اساس قبر حضرت رقيه همان‌جا ريخته شد. آقا موسي گفت تا من زنده‌ام، مشغول شويد. یکی از کارخانه‌داران هم آنجا بود که پنج ميليون آن وقت پول داد و پایه و اساس مرقد در همان جلسه گذاشته شد.»
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم شجاعی در مصاحبه با گروه تاریخ شفاهی مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر با اشاره به فعالیت‌های امام موسی صدر در لبنان، به بعد تربیتی آن اقدامات اشاره کرد و گفت: «جوان‌ها ضمن تراشكاري و كارهاي هنري تربيت مي‌شدند. دخترها را با عنوان بافندگي و كارهاي دستي پرورش مي‌دادند كه همان شيعياني كه ديروز بدترين و ضعيف‌ترين كار اجتماعي رو در اختيار داشتند در يک مدت كوتاهي كارهاي بسيار عالي خوش درآمد در اختيارشان بود.»
ایشان با ذکر حدیث امام باقر علیه السلام که فرموده‌اند «الكمال كل الكمال، التفقه في‌الدين و صبر علي النائبة‌ و تقديرالمعيشة» به مبنای عمق و دقیق امام موسی صدر در کارهایش اشاره کرد.
وی در ادامه به کمک مردم و تجار ايران به شیعیان لبنان اشاره کرد و گفت: «حتي مرحوم آيت‌الله آقاي گلپايگاني مرجع بزرگوار به وسيلة فرزند ارجمندشان حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي آقا جواد گلپايگاني بودجه مي‌فرستادند براي آن مكتب و مدرسي كه ايشان تشكيل دادند كه ايشان را كمك كنند.»

/6262

کد خبر 812383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =