تسنیم نوشت: وزارت دفاع قطر از ورود سه هزار نظامی آمریکایی به این کشور عربی حاشیه خلیج فارس خبر داد.وزارت دفاع قطر در بیانیه‌ای که در صفحه خود در توئیتر منتشر شد، اعلام کرد شامگاه یکشنبه( 22 مهر) سه هزار نظامی آمریکایی وارد قطر شدند.

بر اساس این بیانیه، کشتی جنگی آمریکایی( USS "Essex" (LHD-2) ) یکشنبه در چارچوب همکاری مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم در بندر دوحه پهلو گرفت .

وزارت دفاع قطر افزود ورود این نظامیان آمریکایی در چارچوب طرح قبلی بوده است که هزار و ششصد نظامی از این تعداد تفنگدار دریایی آمریکایی هستند.وزارت دفاع قطر ورود این کشتی حامل نظامیان آمریکایی را دلیلی بر دوستی و عمق همکاری دوجانبه میان واشنگتن و دوحه قلمداد کرده است.
ورود سه هزار نظامی آمریکایی به قطر

این گام پس از گذشت بیش از یک سال از شعله‌ور شدن آتش بحران میان رژیم سعودی و قطر و محاصره همه جانبه قطر از سوی سعودی و سه کشور عربی متحد آن و نیز در سایه فشار جهانی گسترده علیه ریاض در پی دست داشتن آن در ناپدید شدن جمال خاشقجی منتقد مشهور سعودی صورت گرفته است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن 2017 (15 خرداد 96) روابط خود با قطر را به‌بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع و تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تأکید کرده که کشورهای محاصره کننده از طریق وارد ساختن اتهامات به قطر و دروغ‌پراکنی و درخواست‌های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به‌دنبال تجاوز به حاکمیت ملی این کشور هستند.

تاکنون تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران قطر نتیجه‌ای در پی نداشته است.

2323

کد خبر 812635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =