معاون اوّل رئیس‌جمهور گفت: یکی از مقامات منطقه از آقای روحانی پرسیده بود که آمریکایی ها می‌گویند به زودی کار ایران تمام است و آقای رییس جمهور جواب داده بود که یک صدم توان کشور و مردم را هم برای برای رفع مشکلات بکار نگرفته ایم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز در مجمع عمومی مجمع نمایندگان ادوار که در مجتمع تلاش برگزار شد اظهار داشت: شرکت در جمع چهره های که جزو افراد نخبه در حوزه های مختلف هستند و در مسئولیت های مختلف کشور حضور داشتند فرصت مغتنمی است.

وی افزود: شرایط امروز کشور پیچیده چندوجهی وخطی است. تلاش های وسیع داخلی و خارجی انجام می‌گیرد که برای کشور و دولت مشکل ایجاد کند. بعد خاصی از ابعاد مورد نظر نیست.

اهم اظهارات جهانگیری به شرح زیر است:

* شرایط موجود صرفا محصول عوامل اقتصادی نیست هرچند عده ای اصرار دارند بگویند شرایط موجود کشور بدلیل عوامل اقتصادی ایجاد شده است.

* اینکه فکر شود با سیاست های اقتصادی مدبرانه و دقیق و عالمانه از شرایط عبور کنیم شدنی نیست و به همین دلیل آغوش دولت به سوی نظرات اقتصاددان باز است و دولت با ده ها اقتصاددان در ارتباط است.

اسحاق جهانگیری

* امید، تحرک و نشاط سیاسی لازمه حرکت است. راهکارهای صرفا سیاسی نمی‌شود برای عبور از این مرحله داد و حتی نتیجه صرف مسایل منطقه ای و بین المللی نیست چون جمهوری اسلامی در این 40 سال موقعیت خاص منطقه ای را داشت.

* برجام یکی از پیچیده ترین اتفاقاتی است که بین کشور درحال توسعه ای مثل ایران و 6 کشور جهان صورت گرفت، توافقی بود که می توانست راهکار منطقی برای حل مشکلات پیچیده بین المللی باشد.

* وضع جدید درهم تنیدگی از همه مسایل اقتصادی سیاسی و منطقه ای است، مسئله اصلی کشور این است که گرفتار فرسایش سرمایه های اجتماعی شدیم و خسارت این زیان بارتر از فرسایش سایر منابع کشور است.

* بیش از سیاست های اجتماعی این امید و اعتماد اجتماعی است که می تواند مهم باشد. وقتی اعتماد اجتماعی پایین باشد حرف شایعه در فضای مجازی اقبال بیشتری از یک مقام رسمی کشور دارد.

* تبلیغ می شود که افق کشور تیره و تار است، همه فکر می‌کردند قرار است اتفاق تلخی بیفتد و این باور در آمریکایی ها شکل گرفته بود و در برخی مقامات منطقه‌ای شکل گرفته بود که کار تمام شده است.

* یکی از مقامات منطقه از آقای روحانی پرسیده بود که آمریکایی ها می‌گویند به زودی کار ایران تمام است و آقای رییس جمهور جواب داده بود که یک صدم توان کشور و مردم را هم برای برای رفع مشکلات بکار نگرفته ایم.

* ما تجربه چهل ساله را داشته‌ایم و مدیرانی داشتیم که به صورت کوپنی کشور و اقتصاد را اداره کردند و الان هم در کشور حضور دارند و مدیرانی هستند که می‌توانند کمک کار باشند. مدیرانی داشتیم که دوران جنگ را اداره کردند و مدیرانی داشتیم که به سمت اقتصاد آزاد رفتند و این کارها را انجام دادند.

214219

کد خبر 813405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =