۰ نفر
۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۸

ایسنا نوشت: رییس کلانتری ۱۵۸ کیانشهر از انهدام باند سرقت‌های هفت ثانیه‌ای باتری و کامپیوتر خودرو خبر داد.

سرهنگ سید امین موسوی پور در این‌باره گفت: به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان در خصوص سرقت باتری و کامپیوتر خودروهای آنان رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. او با بیان اینکه در شکایت شهروندان مشخص شد که سارق یا سارقان عمدتا اقدام به سرقت از خودروهای سمند و پژو کرده‌اند، اظهار کرد: در جریان تحقیقات مشخص شد که سرنشین یک دستگاه پژو آردی یشمی رنگ بین ساعات یک تا چهار بامداد اقدام به سرقت کرده و خیلی سریع از محل متواری شده‌ است.

رییس کلانتری 158 کیانشهر با بیان اینکه در زمانگیری از فیلم‌های به دست آمده از دوربین‌های مداربسته مشخص شد که این افراد زیر هفت ثانیه کاپوت خودرو را باز کرده و اقدام به سرقت کرده‌اند، گفت: پلاک خودرو استخراج و مالک آن که فردی 32 ساله بود شناسایی شد که در بررسی سوابقش مشخص شد که این فرد قبلا باتری ساز بوده و پنج سال نیز سابقه زندان داشته است.

او با بیان اینکه با اطلاعات به دست آمده و اخذ مجوز از مقام قضایی عملیات برای دستگیری این فرد آغاز شد، ادامه داد: هنگام دستگیری این فرد، همدست دیگرش که فردی حدودا ۴۵ ساله بود نیز دستگیر و در بررسی سوابقش مشخص شد که این دو در طول حبس با یکدیگر هم‌بند بوده و آنجا تصمیم به ایجاد باند سرقت گرفته‌اند.

موسوی‌پور با بیان اینکه متهمان در کلانتری به بزه انتسابی اقرار کردند، گفت: ماموران در ادامه تحقیقات خود برای شناسایی و دستگیری مالخران اموال مسروقه این افراد نیز اقدام کرده و دو مالخر را دستگیر کردند که بررسی سوابق آنان نیز نشان داد که از هم‌بندی‌های دو سارق دستگیر شده هستند.

او با بیان اینکه این افراد در زمان حبس تصمیم به ایجاد باند سرقت کرده بودند، افزود: متهمان تاکنون به بیش از 120 سرقت اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

۴۲۲۳۸

کد خبر 814051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =