ایسنا نوشت: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان استقبال کرد و مدعی شد که این تحریم‌ها تاثیر زیادی بر ایران گذاشته است.

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنرانی‌اش در موسسه مطالعات استراتژیک اورشلیم به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و مدعی شد که بخش اول این تحریم‌ها که در ماه اوت اعمال شد، تاثیر زیادی بر ایران داشته و منجر به تورم در این کشور شده و سرمایه‌گذاری خارجی را کاهش داده است.

لیبرمن: تحریم‌ها علیه ایران کارساز است

به نوشته روزنامه اورشلیم پست، لیبرمن گفت که این تحریم‌ها می‌تواند ایران را تحت فشار قرار دهد.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: به‌طور قطع بخش دوم این تحریم‌ها تاثیر بیشتری خواهد داشت که بر حزب‌الله، حماس و نیروهای مورد حمایت ایران در عراق و یمن تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه مه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و گفت که تحریم‌ها علیه این کشور را بازمی‌گرداند. بخش دوم این تحریم‌ها که حوزه نفت را هدف قرار می‌دهد از اوایل نوامبر اجرا خواهد شد.

این اقدام ترامپ با مخالفت دیگر طرف‌های توافق مواجه شده است. این کشورها، شامل انگلیس، آلمان، فرانسه، روسیه و چین به علاوه اتحادیه اروپا در حال کار روی ایجاد سازوکاری ویژه برای حفظ کانال‌های پرداخت به ایران جهت ادامه تجارت با این کشور هستند.

52311

کد خبر 814427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =