فرهاد دژپسند در جمع اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان دغدغه‌های خود در حوزه اقتصاد فرهنگ، عدم تبیین درست ابعاد فرهنگی سیاست‌ها را به عنوان یکی از حلقه‌های مفقوده در اقتصاد کشور برشمرد

 به گزارش خبرآنلاین به نقل از شادا، وی گفت: به عنوان مثال در اجرای برخی سیاست‌های اقتصادی مثل شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی و یا افزایش نرخ مالیات، در صورت عدم تدوین و اجرای اقدامات فرهنگی مناسب، قطعا با افزایش فرار مالیاتی مواجه خواهیم شد.

فرهاد دژپسند

دژپسند با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یک مسلمان واقعی احساس می‌کند مالیات، یک دِین است، تاکید کرد: باید برای مردم جا بیافتد که پرداخت مالیات، بطور مستقیم در راستای تامین هزینه‌های عمومی و اداره کشور و به نفع عموم جامعه است.

دژپسند با تاکید بر وجود رابطه متقابل بین فرهنگ و اقتصاد اظهار داشت: وزیر اقتصاد فقط مسئول متغیر‌های کلان اقتصادی نیست، بلکه باید معین سایر بخش‌های اقتصادی نیز باشد.

وزیر پیشنهادی اقتصاد خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم، موضوع فرهنگ، نقش مهمی در شکل گیری، تکامل و تعامل با اقتصاد دارد و بنابراین همکاری مجلس با حوزه اقتصاد ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد پاسخگوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم است، گفت: به همین سبب، وزیر اقتصاد باید برنامه اجرایی جامع و کابردی به مجلس ارائه دهد.

دژپسند در ادامه از کمک به تشکیل «خانه اقتصاددانان» به عنوان حلقه مفقوده نام برد و گفت: بکارگیری نخبگان دانشگاهی و نیز استفاده از نظرات مشورتی مجلس شورای اسلامی می‌تواند به عبور موفق از تنگنای موجود در این برهه حساس کشور کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: وزیر اقتصاد باید با بخش واقعی اقتصاد و تولید ارتباط نزدیک داشته باشد تا مشکلات مربوط به این بخش در حوزه‌های گمرکی و مالیاتی و ... را شناسایی کند.

دژپسند گفت: برنامه‌های ارائه شده در دو سطح کلی و تفصیلی و دو فاز با دو بازه زمانی جداگانه هرکدام به مدت یک سال و نیم، با محوریت فاز اول «عبور از بحران» و فاز دوم «ثبات اقتصادی» تدوین شده است.

223223

کد خبر 814538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =