شبکه‌های مختلف تلویزیون، تعطیلات آخر هفته، شاهد پخش فیلم‌های ایرانی خاطره‌سازی چون «ریشه در خون» و «یک تکه نان» در کنار آثار تازه سینمای جهان خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در نخستین پنجشنبه و جمعه آبان، 20 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن از شبکه‌های گوناگون سیما پخش می‌شوند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «حصارها»، «باغبان»، «رویای لیپل»، «ریشه در خون»، «اولین باران پاییزی»، «نفس بکش»، «نجات کاترینا»، «به‌خاطر برادرم»، «منطقه سبز»، «علیه تراست»، «تکه‌ای از مه»، «امی و غازهای وحشی»، «بری زنبوری»، «کاراگاه فاکس»، «بغض باران»، «پاییز در ایوان خانه نشسته است»، «دلفین کوچک»، «دوچرخه من و بابام»، «مناظره»، «یک تکه نان»، پنج‌شنبه و جمعه سوم و چهارم آبان  از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

جدا از فهرست بالا، شبکه نمایش هم مثل هر روز هفته پخش چند فیلم سینمایی را تدارک دیده است. «سکوت بره‌ها»، «لب دریا»، «حسابدار»، «یک تابستان پر هیجان»، «به تو اعتماد دارم»، «نقشه پرواز» و «بیگانه تنها»، پنج‌شنبه سوم آبان در ساعت‌های 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «بابابزرگ مامور مخفی»، «ساوالان»، «به سوی مقصد»، «درهم و برهم»، «مردی که به زانو درآمد»، «اتاق امن» و «اسنودن» هم جمعه چهارم آبان در ساعت‌های 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

از فیلم‌های ایرانی این هفته می‌توان به «ریشه در خون» به کارگردانی سیروس الوند، تولید شده در سال 1363 اشاره کرد که با بازی فرامرز قریبیان، اکبر زنجانپور و نعمت‌الله گرجی روی آنتن می‌رود.

«یک تکه نان» تولید شده در سال 1383، یکی دیگر از فیلم‌های ایرانی این هفته تلویزیون است. در این فیلم کمال تبریزی، بازیگرانی چون اسماعیل خلج، احمد آقالو، گلاب آدینه، رضا کیانیان و هومن سیدی بازی می‌کنند. «یک تکه نان» نخستین تجربه بلند سینمایی هومن سیدی است که در آن چهره متفاوتی از نقش‌های این روزهایش را دارد.

از فیلم‌های خارجی این هفته هم می‌توان به «منطقه سبز» به کارگردانی پل گرین گراس با بازی مت دیمون، جیسون ایساکز، گِری کی نییر و آمی رایان اشاره کرد. «مناظره» کار دنزل واشنگتن با حضور خود او، فارست ویتاکر، نت پارکر و جورنی اسمولت، دیگر فیلم خارجی مطرحی است که این هفته روی آنتن می‌رود. 

شبکه یک

- فیلم سینمایی «حصارها» به کارگردانی دنزل واشنگتن، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی دنزل واشنگتن، ویولا دیویس و استفان هندرسن خواهیم دید: «در سال ۱۹۵۰ تروی مکسون با همسرش رز و پسرش کوری زندگی می‌کند. تروی در کنار بهترین دوستش جیم بونو به شغل رفتگری مشغول است. او که در جوانی نابغه بیسبال بوده به خاطر تبعیض نژادی حاکم بر آمریکا از رسیدن به آرزویش باز می ماند و نمی تواند وارد تیم بیسبال منطقه شود. این ماجرا سبب سرخوردگی شدید او می شود. حالا پسرش در دوران نوجوانی خود این امکان را دارد که وارد تیم بیسبال منطقه شود اما تروی نمی خواهد که کوری سرخوردگی های او را تجربه کند و با ورود کوری به تیم بیسبال مخالفت می کند. این موضوع سبب اختلاف و درگیری پدر و پسر می‌شود و ...»

- فیلم تلویزیونی «باغبان» به کارگردانی علی شاه‌حاتمی، جمعه چهارم آبان ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «عمو قربان، باغبان یک پارک محلی است. فرزند او حسین سال ها پیش در عملیات کربلای 5 مفقود الاثر شده است. عمو قربان در کیوسکی در پارک زندگی می کند. او به یاد پسرش و نیز شهدای گمنام باغچه ای پر از گل های زیبا در پارک طراحی کرده است. تمامی اهالی محل به عمو قربان احترام می گذارند و از او در مشکلات خود مشاوره می گیرند. عمو قربان شب ها پس از فراغت از کار در هیئت عزاداران محل به رتق و فتق امور هیئت می پردازد. شبی از شب های محرم یک جوان خوش سیما به نام مهدی به عمو قربان مراجعه کرده و به او خبر می دهد تا چند روز دیگر پیکر فرزندش حسین به اتفاق چند شهید گمنام دیگر در روز تاسوعا در شهر تهران تشیع می‌شوند ...»

مهدی فقیه، اسماعیل خلج، محمدرضا نوری، طلا محمودی و کاظم بلوچی در فیلم تلویزیونی «باغبان» هنرنمایی کرده‌اند

شبکه دو

- فیلم سینمایی «رویای لیپل» به کارگردانی لارس بوشل، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کارل الکساندر سیدل و آمریتا چیما آمده است: «لیپل پسر بچه حدوداً هشت ساله آلمانی ای است که پدرش در آستانه سفر به کشوری دیگر برای شرکت در مسابقه آشپزی می باشد و برای مراقبت از او در طول مدت سفرش، پرستاری استخدام می کند. پرستار که فردی سخت گیر و بداخلاق است به محض ورود به منزل آنها شروع به سختگیری درباره امور لیپل می کند. پدر لیپل که از علاقه فرزندش به سرزمین های شرق و داستان ها و افسانه های آموزنده آن آگاه است قبل از رفتن کتابی از داستان های هزار و یک شب را برای لیپل باقی می گذارد. لیپل که در نبود پدرش سخت دلتنگ اوست، با خواندن ماجرای کتاب، آدم های زندگی خود را در قالب داستان تخیل کرده و ...»

- فیلم سینمایی «ریشه در خون» به کارگردانی سیروس الوند، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «حجت، جوانی است که بر ضدّ قانون کاپیتولاسیون فعالیت می‌کند. وی قرار است به همراه یکی از دوستانش به نام رسول، از روستایی به روستای دیگر منتقل شود. در این بین مأموران ساواک به آن دو حمله می کنند و در نتیجه درگیری به وجود آمده حجت کشته می شود. او پیش از مرگ، کیفی را که حامل اسناد بسیار مهمی است به رسول می‌دهد و ...»

فرامرز قریبیان، اکبر زنجانپور، نعمت‌الله گرجی و زکریا هاشمی در فیلم سینمایی «ریشه در خون» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «اولین باران پاییزی» به کارگردانی افسانه منادی، جمعه 4 آبان ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

فیلم در مورد پسر نوجوانی به نام بهرام است که به جای مادرش، پرستاری از پیرمرد ناتوانی را بر عهده می‌گیرد. او که علاقه زیادی به بازی فوتبال دارد گاهی بازیگوشی می کند و از کار خود غفلت می کند. اما با ادامه یافتن رابطه آن دو او در می یابد که پیرمرد نویسنده معروف کودکان و نوجوانان است. پیرمرد با حضور بهرام شور زندگی دوباره می‌یابد و ...

جمشید مشایخی، پوریا پور بهرامی، لیدا ملت در فیلم تلویزیونی «اولین باران پاییزی» ایفای نقش کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «نفس بکش» به کارگردانی اندی سِرکیس، جمعه 4 آبان ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی اندرو گارفیلد، کلاری فوی و هوگ بُن ویل برداشتی واقعی از زندگی رابین کاواندیس است که طی سفری به آفریقا، دچار ویروس فلج اطفال شده و قادر به حرکت و نفس کشیدن نیست و به کمک دستگاه تنفس مصنوعی و در بیمارستان به زندگی ادامه می‌دهد. دایانا همسرش، بعد از زایمان او را به بیمارستانی در انگلیس منتقل می‌کند و با تمام وجود از او مراقبت کرده و به او روحیه ادامه به زندگی می‌دهد. رابین که ضمنا دچار افسردگی نیز می شود از دایانا می خواهد تا او را از بیمارستان به منزل ببرد. با وجود تمام سختی ها و با تهیه یک دستگاه تنفس مصنوعی، رابین به منزل می رود. آنها با کمک و همراهی دوستانشان، موفق به طراحی یک صندلی متحرک با تعبیه یک دستگاه اکسیژن می‌شوند، و به این ترتیب سالها زندگی پر هیجانی را سپری می‌کنند تا این که ...

- فیلم سینمایی «نجات کاترینا» به کارگردانی آندراس پروچاسکا ، جمعه 4 آبان ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کن دوکن، ژولیا کوشویتس و لئون باومگارتنر خواهیم دید: «دختر بچه ای به نام کاتارینا بر اثر سقوط در برکه و خفگی، دچار ایست قلبی شده و برای درمان به بیمارستان منتقل می شود. مارکوس جراح قلب که در راه رفتن به مراسم جشن تولد پسرش است، توسط رئیس بیمارستان احضار می شود، تا یکی از مسئولین وزارت بهداشت تحت نظر او مورد جراحی شود. اما قبل از شروع عمل به مارکوس اطلاع داده می شود یک مورد اورژانسی پیش آمده و او جراحی اصلی خودش را به تعویق می اندازد. کاتارینا به اتاق عمل برده می شود، اما علی رغم تلاش تیم پزشکی وضعیتش بهبود نمی یابد. تمام اعضای تیم پزشکی از او قطع امید کرده اند، اما ...»

شبکه سه

- فیلم سینمایی «به خاطر برادرم» به کارگردانی کان سو کیونگ، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 15:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جو جیونگ سوک، دو کیونگ سو و پارک شین های آمده است: «دویانگ، ورزشکار صاحب نام و مشهوری در رشته جودو است. او در یکی از مبارزات به دلیل شدت ضربه، بینایی اش را از دست می دهد و برای همیشه نابینا می شود. دویانگ تصمیم می گیرد برای همیشه ورزش را کنار بگذارد و خانه نشین شود. سیک برادر ناتنی دویانگ که کلاهبردار حرفه ای و در زندان است، از معلولیت و شهرت برادرش سوء استفاده می کند و موفق می شود برای مدتی مرخصی بگیرد و ...»

- فیلم سینمایی «منطقه سبز» به کارگردانی پل گرین گراس، جمعه 4 آبان ساعت 15 دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی مت دیمون، جیسون ایساکز، گِری کی نییر و آمی رایان در خصوص جنگ آمریکا علیه عراق به بهانه کشف سلاح‌های کشتار جمعی است که در نهایت دروغ آنها به اثبات می‌رسد.

شبکه چهار

- فیلم سینمایی «علیه تراست» به کارگردانی پیتر هاویت، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی رایان فلیپ و ریچارد لی کوک آمده است: «گری صاحب یک شرکت نرم افزاری موفق در آمریکا است. هر روز در حال رشد و حذف رقیبان است. هافمن پسری جوان و با استعداد به دنبال تاسیس یک شرکت اینترنتی است، گری که از این موضوع باخبر شده هافمن را دعوت به همکاری می کند او می خواهد این گونه جلوی پیشرفت هافمن را گرفته و ایده های او را از آن خود کند و ...»

- فیلم سینمایی «تکه‌ای از مه» به کارگردانی مایکل لنکس، جمعه 4 آبان ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کنلت هیل و استیون گراهام آمده است: «سندی استاد دانشگاه و کارشناس برنامه های تلویزیونی آدم مشهور و خوشنامی است که هر از گاهی به دلیل مشکل روحی چیزهای کوچکی از فروشگاه ها می دزدد. یک روز روبرت نگهبان یکی از فروشگاه ها که در انزوا و بدون هیچ دوستی زندگی می کند او را در تلویزیون می شناسد و به یاد می آورد که این مرد را در حال دزدی از فروشگاه دیده است دیده است. روبرت فیلم دزدی سندی را پیدا می کند و به سراغش می رود. او به سندی می گوید اگر با او دوست نشود این فیلم را پخش می کند. روبرت که هیچ دوستی ندارد می خواهد با سندی که فرد معروفی است دوستی کند و به نوعی از این باج گیری لذت می‌برد. سندی ناچار می شود به خواسته های روبرت گوش دهد و ...»

شبکه پنج

- فیلم سینمایی «امی و غازهای وحشی» به کارگردانی كارول بالارد، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جف دانیلز، آنا پاکوئین و دانا دلانی داستان زندگي يك دختر بچه و پدرش در كاناداست . امی دختري است كه در اثر يك تصادف مادرش را از دست مي دهد. پدر و مادرش قبلا از هم جدا شده بودند بنابراين امي نزد پدرش می رود و در منزل او كه در دل يك منطقه جنگلی است زندگی می كند. امي ابتدا احساس خوبی ندارد ولی يك روز كه كارگرها مشغول قطع درختان بوده و لانه غازها را خراب كرده بودند امی تخم این پرنده ها را پيدا كرده و به خانه می برد. غازها يكي يكی از تخم بيرون می آيند و به امی انس می‌گيرند وقتی غازها بزرگ می‌شوند ...»

- فیلم سینمایی «بری زنبوری» به کارگردانی استیو هیکنر و سیمون جی. اسمیت، جمعه 4 آبان ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جری سن فیلد، رنی زلوگر و متیو برود ریک آمده است: «بری زنبوری است که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. ولی خسته و ناامید است و فکر می کند که وقتش به بطالت می گذرد و از صبح تا شب بیرون کندو مشغول جمع کردن عسل است. زندگی بری توسط یک گلفروش که او را با خود به گلفروشی می برد تغییر می‌کند و ...»

- فیلم سینمایی «کاراگاه فاکس» به کارگردانی کالاس وان ایجکارن، جمعه 4 آبان ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هارولد بروس، اریک کورتون و مارتین دانبرگ خواهیم دید: «فاکس کارآگاهی است که در آستانه بازنشستگی است و در آخرین عملیاتش ناخواسته و به اشتباه به یک کودک شلیک کرده است و حال روز خوبی ندارد. او ناگهان در این شرایط درگیر یک پرونده پیچیده می شود. در صحنه یک قتل کارآگاه فاکس با یک پلیس آشنا می شود که سر نخ هایی از این قتل به او می دهد. اما این پرونده به سادگی مختومه می شود و چند روز بعد هم پلیسی که با فاکس صحبت کرده به طرز مشکوکی می میرد. همین ماجرا باعث می شود که کارآگاه فاکس بخواهد به صورت شخصی این پرونده را پیگیری کند. او متوجه می‌شود گروهی از سیاستمداران هلندی متعلق به یکی از احزاب آمستردام به کمک گروه‌های خرابکار و به کمک اسلحه و تسلیحات بر جای مانده از نیروهای مقاومت جنگ جهانی می‌خواهند ...»

شبکه شما

- فیلم تلویزیونی «بغض باران» به کارگردانی فرهاد پاکسرشت، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره دختری به نام رخساره است که از خدمتکاران خان بود. خان دو دختر داشت و با آرزوی داشتن پسر تصمیم گرفت رخساره را به عقد خود درآورد. رخساره رضایت نمی داد چون نامزدی به نام محمود داشت. اما خان و مباشرش؛ با دسیسه ای محمود را به سربازی فرستادند و پدر رخساره را مجبور کردند این وصلت را بپذیرد. محمود پس از دو سال از سربازی بازگشت اما شنیدن خبر ازدواج رخساره با خان ...

محمد محبوبی، حسین توشه، مینا نوروزی‌فرد، مهرانه به‌نهاد و فریده دریامج در فیلم تلویزیونی «بغض باران» هنرنمایی کرده‌اند.

- فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» به کارگردانی اکبرشهبازی، جمعه 4 آبان ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «مراد با گرفتن پرنده و فروش آن روزگار می‌گذراند. مراد و همسرش دختری معلول به نام ساره و پسری به نام سبحان دارند. مراد امیدی به درمان ساره ندارد اما همسرش ناامید نیست. مراد تحت فشار همسر برای تامین هزینه درمان ساره تصمیم می گیرد تمامی پرنده های مورد علاقه اش را بفروشد؛ اما قبل از این کار متوجه می شود که همه پرنده هایش را دزدیده اند. روزی سبحان، شاهینی زخمی پیدا کرده و آن را تیمار می کند. شاهین خیلی گران قیمت است اما شکارش جزو خطوط قرمز محیط بانی است. سبحان که مشخص شده در اصل فرزند همسر مراد از ازدواج نخست او است تصمیم می‌گیرد ...»

مهدی حکیمی، محسن صیفی و رقیه اصلانی کتولی در فیلم تلویزیونی «پاییز در ایوان خانه نشسته است» بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

- انیمیشن سینمایی «دلفین کوچک» به کارگردانی اداردو شوالت، پنج‌شنبه 3 آبان ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «همۀ حیوانات اقیانوس در خوشی و آرامش زندگی می‌کردند و همۀ هدفشان رسیدن به رویاهایشان بود، تا اینکه یک روز همه رویاهایشان را فراموش کرده و فقط به دنبال ماهی‌گیری می‌روند. دنیز دلفین کوچکی است که می‎خواهد این زندگی یکنواخت را ترک کرده و به دنبال اکتشاف زیبائی‌های اقیانوس برود. او با وجود مخالفت رئیس گروه، آنها را ترک کرده و از آنجا می‌رود...»

- فیلم سینمایی «دوچرخه من و بابام» به کارگردانی فیاض موسوی، جمعه 4 آبان ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «حامد نوجوانی است که پدر خود را از دست داده و با مادر و خواهر کوچک تر خود زندگی می‌کند. او به دلیل مشکلات مالی با محدودیت‌های متعددی روبه‌رو است و با توجه به قدیمی بودن دوچرخۀ خود که در واقع یادگار پدر است، مورد تمسخر همکلاسی‌ها واقع می‌شود که ...»

امیررضا محمدی، محمدعلی میلانلو، سجاد هنرمند و حسین عامل قناد در این فیلم بازی کرده‌اند.

شبکه افق

- فیلم سینمایی «مناظره» به کارگردانی دنزل واشنگتن، جمعه 4 آبان ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی دنزل واشنگتن، فارست ویتاکر، نت پارکر و جورنی اسمولت خواهیم دید: «سازمانی از سیاهپوستان گمنام در تگزاس، از دانشگاه هاروارد می‌خواهد برای مناظره‌ای آماده شود. ملوین بی. تولسون (دنزل واشنگتن) استاد کالج ویلی تگزاس که به سیاهپوستان اختصاص دارد قصد دارد جوانان سیاهپوست را با حقوق خود آشنا سازد. او 3 نفر از شاگردان با استعداد خود را تحت پرورش سخت گیرانه تعلیم می دهد و به این طریق گروهی از دانشجویان را برای مناظره و جدل کلامی با دانشجویان سفیدپوست دانشگاه هاروارد آماده می‌کند و ...»

- فیلم سینمایی «یک تکه نان» به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه 4 آبان ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان فیلم سینمایی «یک تکه نان» حول افرادی می گردد که جزو خاصان درگاه الهی هستند. زنی به نام عزیز که توانایی خواندن قرآن را نداشته، ادعا می کند در امامزاده، سربازی برایش سوره مریم را خوانده و او نیز توانسته ازآن پس قرآن را بیاموزد. کربلایی که حافظ قرآن بوده برای تأیید ادعای عزیز به همراه سربازی که در بین راه دیده بود، عازم امامزاده می‌شود و ...

اسماعیل خلج، احمد آقالو، گلاب آدینه، رضا کیانیان، هومن سیدی و مریم بوبانی در فیلم سینمایی «یک تکه نان» ایفای نقش کرده‌اند.

5757

کد خبر 815154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =