اولین اخراجی دنیای آی‌تی به خاطر انجام کارهای سیاسی

فاش شده است که شخص زاکربرگ به عنوان مدیر ارشد فیس‌بوک، مبدع و مدیر واقعیت مجازی Oculus را به دلایل سیاسی اخراج کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، «پالمر لاکی» ستاره دنیای آی تی در «سیلیکون ولی» در سال 2016 با پرداخت 10 هزار دلار به کمپین ضد هیلاری کلینتون موضع سیاسی کاملا مشخصی را گرفت و همین موضوع باعث جدایی وی از تیم فنی Oculus و فیس‌بوک (مالک کمپانی Oculus) بعد از 6 ماه شد.{لینک}

وی هرگز دلیل جدایی خود را اعلام نکرد و مارک زاکربرگ در جلسه استماع کنگره به صراحت اعلام کرد ترک کمپانی توسط پالمر به دلایل سیاسی صورت نگرفته است.

اما امروز افراد نزدیک به پالمر فاش کرده‌اند که دلیل اصلی اخراج وی حمایت از دونالد ترامپ بوده است. همچنین ایمیل‌های لورفته (که به دست وال استریت ژورنال افتاده است) از مدیران ارشد فیس‌بوک نشان می‌دهد داستان اخراج وی در سطوح بالا پیگیری شده است.

همچنین گفته شده است در پاییز 2016 زاکربرگ وی را تحت فشار قرار داده تا رسما از گری جانسون ، کاندیدای لیبرال حمایت کند تا داستان حمایت وی از ترامپ کم رنگ شود.

لاکی 26 ساله آن زمان با گرفتن وکیل تلاش کرد تا از موضع خود دفاع کند و درنهایت با مدیران فیس‌بوک به توافق رسید تا در ازای گرفتن 100 میلیون دلار (که تا جولای 2019 پرداخت‌ها ادامه خواهد داشت) به‌علاوه بونس و تعدادی سهام به صورت جایزه، کمپانی‌ای که در سال 2014 به مبلغ 2 میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخته بود را ترک کند. (وی 600 میلیون دلار از 2 میلیارد دلار را دریافت کرد.)

5656

کد خبر 824280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =