فدراسیون والیبال جرات اخراج کولاکوویچ را دارد؟

میزان نوشت: هیچ کدام از مسئولان فدراسیون والیبال توضیح ندادند که چرا تمدید قرارداد کولاکوویچ به پس از رقابت‌های جهانی والیبال موکول نشد.

به نظر می‌رسد برکناری ایگور کولاکوویچ از سرمربیگری تیم ملی والیبال به یک چالش جدی برای فدراسیون والیبال تبدیل شده است. کولاکوویچ پیش از رقابت‌های جهانی قراردادش را برای 2 سال دیگر تمدید کرده بود اما پس از این که نتوانست انتظارات را برآورده کند صحبت‌های زیادی در خصوص این که وی جای خود را به مربی دیگری خواهد داد مطرح شد. امیرحسین منظمی دبیر فدراسیون والیبال در گفت‌وگویی که با میزان داشت به این نکته اشاره کرد که شانس کولاکوویچ برای ابقا خیلی کم است.

طیق گفته ضیایی این مربی مونته‌نگرویی ماهیانه مبلغی در حدود 15 هزار دلار دریافت می‌کند که با این اوصاف حقوق سالیانه این مربی حدود 180 هزار دلار است و این مبلغ برای 2 سال 360 هزار دلار خواهد بود. با توجه به این که مدت کمی از قرارداد دو ساله دوم این مربی گذشته است اخراج وی برای فدراسیون والیبال هزینه هنگفتی خواهد داشت. این در حالیست که شنیده می‌شود حقوق ماهیانه کولاکوویچ در قرارداد 2 ساله دوم وی افزایش چشمگیری نسبت به قرارداد اولش داشته است.

تاکنون هیچ کدام از مسئولان فدراسیون والیبال توضیح نداد‌ه‌اند که چرا تمدید قرارداد کولاکوویچ به پس از رقابت‌های جهانی والیبال موکول نشد و به نظر می‌رسد اقدام ضیایی و همکارانش در تمدید قرارداد کولاکوویچ مصداق ضرب‌المثل «از هول حلیم در دیگ افتاد» باشد.

با توجه به شرایط اقتصادی که در ورزش کشور وجود دارد احتمال این که فدراسیون والیبال مجبور به ادامه همکاری با کولاکوویچ شود بسیار زیاد است، چرا که در غیر این صورت باید همه مبلغ قرارداد کولاکوویچ را به عنوان غرامت پرداخت کند.

251 251

کد خبر 824563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =