۲۳۹ پروانه بهره‌برداری صنعتی در البرز صادر شد

ایرنا نوشت:مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: ۲۳۹ پروانه بهره برداری تولیدی صنعتی از ابتدای سال جاری تاکنون دراین استان صادر شده است.

محمد امین بزازی پور فرشی  افزود: از این تعداد ۱۱۲ پروانه مربوط به شهرک های صنعتی دولتی و ۸۹ پروانه برای شهرک های صنعتی خصوصی صادر شده است.

وی اضافه کرد: برای این تعداد پروانه بهره برداری صادر شده ۶ هزار و ۱۶۲ فرصت شغلی به ثبت رسید.

بزازی پور فرشی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی و تولیدی البرز اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ هیات تجاری و حدود ۱۰ کشور در این نمایشگاه که به مدت چهار روز از بیست و ششم تا بیست و نهم آبان ماه در کرج برگزار می شود شرکت می کنند.

وی ادامه داد: عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، بلاروس و روسیه از جمله کشورهایی هستند که در این نمایشگاه شرکت حضور می یابند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز گفت: نشست سراسری فن بازار ملی به مدت ۲ روز، نشست اقتصاد پویا و نشست تجاری و اقتصادی مشترک ایران و عراق و ایران و افغانستان از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
بزازی پور فرشی ادامه داد: عمده کالاهای صادراتی در استان لوازم آرایشی، بهداشتی، سلولزی، شوینده ها، اقلام دارویی و مواد غذایی است.

وی گفت: هر سفارتخانه یا بخش خارجی که در ایران مستقر است دعوتنامه ای از طریق وزارت امور خوارجه ارسال شده، همچنین برای ١٧ کشور بازدید و نشست های اقتصادی در حوزه اقتصادی تدارک دیده شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی البرز افزود: نشست بانوان کارآفرین با حضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهوری نیز از دیگر برنامه های جانبی نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی و تولیدی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برند سازی محصولات در استان اشاره و گفت: ۱۲۸ برند صنعتی شناسنامه دار در استان وجود دارد که برای برندسازی سایر محصولات در استان نیز برنامه هایی در دستور کار است تا در یک بازه زمانی ۶ ماهه تا یک ساله این برند سازی انجام شود.

البرز سه هزارو۵۰۰ واحد تولیدی صنعتی فعال دارد.

۴۶

کد خبر 824850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =