توضیحات دبیرکل جمعیت جانبازان درباره خبر انحلال کمیسیون ماده ۱۰

باشگاه خبرنگاران نوشت: دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه وضعیت احزاب در حال حاضر مشخص نیست، گفت: دولت می‌خواهد احزاب رشد کنند، اما هیچ کمکی به احزاب نمی‌کند.

مجتبی شاکری در خصوص شایعه انحلال کمیسیون ماده ۱۰ احزاب و جایگزینی آن با کمیسیون ملی انتخابات، اظهار کرد: البته که بنده جلسه را نبودم و دعوت نامه‌ای دریافت نکردم، ولی کمیسیون ماده ۱۰  کار احزاب را پیش می‌برد و مگر کار احزاب فقط انتخابات است که آن را با این جایگزین کنیم؟

وی افزود: ضمن اینکه وضعیت احزاب در حال حاضر مشخص نیست، می‌بینیم که هر سایت و روزنامه تمام اموراتی که احزاب دارن را عوض می‌کنند و گروه درست می‌کنند، برای انتخابات فهرست می‌دهند و، چون در قالب تعریف شده احزاب مرسوم نیستند هر کاری می‌توانند بکنند و پاسخگو هم نیستند.

دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: زمانی که پای احزاب به میان می‌آید، باید کنگره برگزار کنند، در شهرهای مختلف دفتر داشته باشد و هیچ کمکی هم وزارت کشور نمی‌کند به غیر از اینکه یک ناظر زورگو باشد ولی از آن طرف باید بگوییم شما که انقدر سوال می‌کنید، شما به عنوان ناظر بر احزاب چه کرده اید؟

شاکری خاطرنشان کرد: درحال حاضر زمانی که احزاب می‌خواهند یک کنگره برگزار کنند، یک سالن در اختیار آن‌ها نمی‌گزارند یعنی باید پول سالن و پذیرایی را بدهند، در کنگره اخیرمان شاهد بودیم که بچه‌های حزب با چه مشقتی پول دادند. خب این رابطه، رابطه دوطرفه ای نیست. دولت می‌خواهد احزاب رشد کنند، اما هیچ کمکی نمی‌کند ضمن اینکه آن‌هایی که حزب نیستند می‌توانند تمام این کار و یا حتی فراتر از این کارها را انجام بدهند.

وی در پایان در مورد عدم دعوت برخی از احزاب به جلسات خانه احزاب اظهار کرد: برای حزب ما دعوت نامه ای ارسال نشد و  به همین دلیل ما از پشت صحنه آن با خبر نیستیم.

۲۱۴۲۱۹

کد خبر 825712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =