۹ نفر
۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
چه کسانی مشمول سبد حمایتی هستند؟

تسنیم نوشت: سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک ۵۰۰۰۴۹۹ ارسال کنند و پس از چند ساعت پاسخ آن را دریافت کنند. 

وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی هفته گذشته درباره جزئیات این بسته حمایتی گفت: برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.

محمد شریعتمداری افزود: بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند، تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالاهای مختلف در اخیار این افراد قرار خواهیم داد گفت: برای کارکنان دولت نیز یک سیاست جبرانی اتخاذ شده که به طور متوسط مبلغ 200 هزار تومان به کسانی که حقوقشان زیر 3 میلیون تومان است اعم از شاغلین و بازنشستگان تعلق میگیرد.

 شریعتمداری افزود: قرار است مبلغی نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا این سازمان بسته های حمایتی را به دریافت کنندگان در آمد زیر 3 میلیون از قشر کارگر و یا مستمری بگیران این سازمان تخصیص دهد.

وی ادامه داد: بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و ...  که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است که با همان شرط در آمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار میگیرد.

وزیر تعاون افزود: بسته حمایتی دیگری نیز برای دیگر بیمه شدگان و افرادی که در این گروه ها نبودند، پیش بینی شده که با همان شرط درآمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار می گیرد.

سرپرستان خانوار برای اطلاع از اینکه مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا نه می توانند کد ملی خود را به شماره پیامک 5000499 ارسال کنند و پس از چند ساعت پاسخ آن را دریافت کنند.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 825837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
  18 0
  من که بیکار و بدون بیمه هستم, برم بمیرم؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه کدوم کشور توی دنیا هست که به کارمندانش افزایش حقوق میده اما به بیکارانش هیچی نمیده ؟!!!!!! مخصوصا که سرپرست خانواده هم باشی, بیکار و بدون بیمه هم باشی. دولت باید با کد ملی مشخص کند کدام سرپرست خانوار بدون بیمه هستند تا به آنها کمک اساسی شود.
  • ...... AE ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
   3 0
   حالا نکه به ما که جز کارگراییم تعلق گرفت.. به شرکت نفتیا که حقوقشون عالیه ۷۰۰دادن اونوقت ما هیچی....
  • محسن IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
   2 0
   سلام.مگه نمیدونی کشورما اسلامی وعدالت کاملا رعایت میشه ما کارگرا که نه بیمه داریم ونه حقوق ثابت ادم نیستیم
  • حسن تانوردی نسب IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   0 0
   منم یک کارساده هستم که باروزی پنجاه تومان بایدزندگی خودرابگذرونم اونم یک روزهست ده روزنیست ماچه گناهی داریم چرادولت مایکم هم به فکرمانیست مگه ماادم نیستیم وتواین مملکت زندگی نمیکنیم شمارابخدایکم هم به فکرماباشیدخداراخوش نمیادشمابه اونایی که حقوق دارند هم بسته حمایتی میدهیدهم سهام عدالت اوناکه محتاج این پول نیستن خودشون درامددارند خواهش میکنم یکم هم بفکرماباشید
  • سبد کالا بهم تعلق نگرفت IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
   4 0
   مستاجر هستم بهم سبد کالا تعلق نگرفت خواهشن برسی کنید دوتا بچه دارم به خدا نمیرسم
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
  1 0
  تورا خدا چرا اینجوری میکنن اینا دست کیه به بعضیا هم سود سهام عدالت میدن هم سبد حمایتی،که از سر شون هم زیادیه ولی به ما که هیچگونه راه ددرآ مدی نداریم کارگر ساده اجاره نشین با بیکاری نمیدونیم چیکار کنیم،تورا خدا هرکسی مسؤول این کارا هست یکم عاقلانه تر فکر کنه خواهشا یه فکری هم به حال ما بکتید