قانون نحوه فعالیت احزاب اصلاح می شود

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون شوراها و و امور داخلی مجلس از ارائه طرح اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب به پارلمان ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد.

قاسم میرزایی نیکو عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ماده 10 احزاب با بیان اینکه پس از حوادث دی ماه سال گذشته جلساتی با احزاب مختلف برای بررسی شرایط کشور برگزار شد، گفت: در این جلسات احزاب این  این گله را داشتند که چرا در تصمیم‌گیری‌ها و مسائل مختلف حضور ندارند.

وی ادامه داد: در از جلساتی که برگزار شد، مقرر شد تا کمیته‌ای متشکل از نمایندگان کل مجموعه احزاب، 3 نفر از نمایندگان مجلس، 2 نفر از مرکز پژوهش‌ها و 2 نفر از وزارت کشور شکل بگیرد تا بازنگری در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی داشته باشند.

نماینده مردم دماوند در مجلس با بیان اینکه تاکنون کمیته مذکور بیش از 18 جلسه برای اصلاح قانون تشکیل داده است، افزود: پس از برگزاری جلسات  پیش‌نویسی به عنوان دستور کار تهیه و چکیده‌ای از این پیش‌نویس در قالب قانون جدید احزاب به سه فراکسیون سیاسی مجلس ارائه شد و بازخوردهای از آنها دریافت شد. البته برخی از چهره‌های سیاسی کشور نیز این پیش‌نویس تدوین شده را مطالعه و نظرات خود را اعلام کردند.

عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده 10 احزاب تصریح کرد: پیش‌نویس تدوین شده نیز به خانه احزاب داده شد تا به کل احزاب داده شود تا آنها نیز نظرات خود را اعلام کنند که بازخوردها را دریافت کردیم و جمعبندی لازم را نیز در این زمینه داشته‌ایم.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه کمیته تشکیل شده اخیراً نیز جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس داشت، گفت: لاریجانی نیز نظرات و تذکراتی درباره اصلاح قانون داشت که آنها را باید در طرحی که تدوین شده لحاظ کنیم.

میرزایی نیکو اظهار داشت:پس از برگزاری جلسات متعدد طرح اصلاح قانون نحوه فعالیت احزاب را جمع‌بندی نهایی می کنیم و طی 10 روز آینده این طرح را به مجلس ارائه می‌کنیم تا در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس چکش‌ کارهای لازم بر روی آن انجام شود.

214219

کد خبر 827080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =