۱ نفر
۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

روحانی از همان ابتدا هم پشت‌گرم به گروه‌ها نبود

هاشمی‌طبا: از حرف‌های برخی اصلاح‌طلبان تعجب می‌کنم

واقعیت آن است که اصلاح‌طلبان چاره‌ای جز انتخاب آقای روحانی نداشتند
هاشمی‌طبا: از حرف‌های برخی اصلاح‌طلبان تعجب می‌کنم

مصطفی هاشمی طباء گفت: آقای روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود بلکه این گروه ها بودند که سراغ ایشان آمده و وی را انتخاب کردند وگرنه ایشان به کسی قول و وعده ای نداده بود.

به گزارش خبرآنلاین اصلاح طلبان تندرو در حالی این روزها تلاش خود را برای فاصله گرفتن از دولت به کار گرفته اند که این واکنش ها از سوی سیاسیون هر دو جناح نوعی فرار به جلو برای پرهیز از پاسخگویی در قبال مشکلات به وجود آمده تعبیر می شود.

این گروه از اصلاح طلبان که به بهانه ضعف عملکرد دولت به نقد روحانی روی آورده و به دنبال جدا کردن مسیر خود از دولت هستند نه تنها در دور اول بلکه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حمایت همه جانبه از حسن روحانی را در دستور کار خود داشتند و این روزها که دولت در شرایط تحریم با فشار زیادی روبه روست و تلاش می کند کشور را از این تلاطم به سلامت عبور دهد ساز ناکوک میزنند.

سعید حجاریان تئوریسین اصلاح طلب اخیرا در گفت و گویی اعلام کرده است که "دولت روحانی استعداد و ظرفیت کافی برای مقابله با معضلات داخلی نداشت" و اینکه " شاید بهتر بود اساساً عطای انتخابات را به لقایش می‌بخشیدیم و سرنوشت اصلاحات را به دولت روحانی گره نمی‌زدیم".

مصطفی هاشمی طباء درباره اظهارات اخیر سعید حجاریان به خبرآنلاین گفت: خیلی بعید است شخصی که زندگی سیاسی داشته و شناخت دقیقی از شخصیت ها و افراد دارد چنین اظهارنظری کرده باشد. برای شخص من از همان ابتدا میزان توانایی و روش کار آقای روحانی روشن بود و فکر می کنم اصلاح طلبان هم آقای روحانی را خوب می شناختند.

اصلاحات هیچ گاه سرنوشت خود را به دولت آقای روحانی گره نزد

وی با بیان اینکه آقای روحانی از نظر وابستگی سیاسی همیشه عضو جامعه روحانیت مبارز بودند، افزود: البته باید تاکید کرد که جریان اصلاحات هم هیچ گاه سرنوشت خود را به آقای روحانی گره نزد، اصلاح طلبان در همان زمان انتخابات هم اعلام کردند که خیرالموجودین را انتخاب می کنیم؛ واقعیت آن است که اصلاح طلبان چاره ای جز انتخاب آقای روحانی نداشتند زیرا گرایشی به انتخاب آقای رئیسی یا قالیباف از  سوی آنها نبود بنابراین همگی تلاش می کردند تا آقای روحانی پیروز انتخابات باشد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: پس رفتار اصلاح طلبان در انتخاب آقای روحانی، گره زدن سرنوشت اصلاحات به دولت آقای روحانی نبوده بلکه اصلاح طلبان خودشان ایشان را انتخاب کردند؛ آقای روحانی هم از روز اول نگفتند که من وابسته به گروه خاصی هستم و کاملا مطابق پیش بینی ها عمل کردند.

هاشمی طباء ادامه داد: بر این اساس اظهارات آقای حجاریان به عنوان فردی سیاسی و با تجربه برای من قابل تعجب است؛ این اظهارات با تصمیمی که مجموعه اصلاح طلبان در زمان انتخابات اتخاذ کردند همخوانی ندارد. البته اصلاح طلبان در زمان آقای خاتمی هم  چنین  حرف هایی را در ابتدا مطرح می کردند و بعد از پروژه عبور از آقای خاتمی مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان از همان ابتدا می دانستند عملکرد آقای روحانی در آینده چگونه خواهد بود، تصریح کرد: بنابراین طرح موضوعاتی مبنی بر اینکه "نباید سرنوشت اصلاحات را به دولت روحانی گره می زدیم" مغایر بحث و دانش اولیه سیاسی اصلاح طلبان است زیرا آقایان اصلاح طلب دانش اولیه سیاسی داشته و می دانستند که چه اتفاقی خواهد افتاد، حال اینکه امروز از دولت تبری می جوید جای تعجب دارد.

روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود

هاشمی طباء ادامه داد: از روز اول اصلاح طلبان می دانستند به چه کسی رای می دهند، اگر یک فرد با سابقه سیاسی در زمان رقابت های انتخاباتی احساس کرده باشد که آقای روحانی مطابق منویات او عمل خواهد کرد یا باید خیلی ساده لوح یا خیلی بی دانش باشد.

رقیب انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 در پاسخ به اینکه چرا برخی از اصلاح طلبان در مقطع کنونی در پی فاصله گرفتن از دولت و به عبارتی خالی کردن پشت دولت هستند، تاکید کرد: نمی توان این اظهارات را به معنای خالی کردن پشت آقای روحانی قلمداد کرد زیرا آقای روحانی از همان ابتدا هم پشت گرم به گروه ها نبود بلکه این گروه ها بودند که سراغ ایشان آمده و او را انتخاب کردند وگرنه ایشان به کسی قول و وعده ای نداده بود.

29219

کد خبر 827159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =