وقتی مرتضی ممیز به خواب ابراهیم حقیقی می‌رود

مهر نوشت: کاردار فرهنگی سفارت فرانسه در سیزدهمین بزرگداشت مرتضی ممیز اعلام کرد، فرانسه علیرغم تحریم‌ها علیه ایران خیلی مصمم و پرشور به ویژه در حوزه علمی و دانشگاهی کنار ایرانی‌ها ایستاده است.

مراسم بزرگداشت سیزدهمین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز طراح و گرافیست فقید عصر جمعه دوم آذرماه در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم که از سوی بنیاد ممیز با همکاری خانه هنرمندان ایران برگزار شد، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، ابراهیم حقیقی هنرمند گرافیست و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران، محسن سلیمانی مدیر فرهنگی و هنری منطقه سه و رییس فرهنگسرای ارسباران، انوشیروان ممیز فرزند زنده یاد ممیز، توماس هوت مارشاند هنرمند گرافیست فرانسوی و جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان حضور داشتند. اجرای مراسم برعهده امرالله فرهادی بود و از نکات جالب توجه این مراسم، تعداد زیاد علاقه‌مندان برای حضور در مراسم بود که سبب شد برخی از آنها در راهروهای خانه هنرمندان ایران و سالن امیرخانی به تماشای آنلاین مراسم مشغول شوند.

در ادامه مراسم، ابراهیم حقیقی گفت: ۱۳ سال از نبودن مرد بزرگی می‌گذرد که تاثیرات بسیاری بر روند هنر و زندگی ما داشته است. حوالی آبان و آذر که می‌شود مرتضی به خوابم می‌آید همچنان که زمان سالگرد پدر و مادرم می‌شود و آنها را در خواب می‌بینم. همچنین هر وقت با مشکلی در زندگی روزمره‌ام مواجه می‌شوم مرتضی ممیز به خوابم می‌آید. او برای هر چیزی به آسانی راه‌حلی پیدا می‌کرد، البته شاید ما فکر می‌کردیم راه حل آسان پیدا می کند!

توماس هوت مارشاند، طراح، گرافیست و مدرس هنر نیز در پایان مراسم به توضیح انتخاب آثار خود برای نمایشگاهی متشکل از اتودها و طراحی‌های مرتضی ممیز و نمایشگاهی از آثار تایپ دیزاین و پوسترهای خودش اشاره کرد و افزود: به این موضوع معتقدم یک گرافیست باید قاعده‌های بازی در یک پروژه را تغییر دهد.

پس از این مراسم نمایشگاه اتودها و طراحی‌های مرتضی ممیز و آثار تایپ دیزاین و پوسترهای توماس هوت مارشاند در گالری زمستان و مرتضی ممیز خانه هنرمندان ایران افتتاح شد. این نمایشگاه تا هشتم آذرماه ادامه خواهد داشت.

۲۴۱۲۴۴

کد خبر 827402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =