لیلی گلستان: کار تهمینه میلانی  و هدیه تهرانی کلاه‌برداری بود

ایبنا نوشت: لیلی گلستان از ورود هدیه تهرانی و تهمینه میلانی به حوزه‌ هنرهای تجسمی انتقاد کرد.

نشست «آیا فعالیت سلبریتی‌ها در حوزه کتاب ایرادی دارد؟»، در راستای برنامه‌های روز کتابگردی با حضور لیلی‌ گلستان، بابک احمدی و عباس مخبر در کتابفروشی نشر مرکز برگزار شد.
 
لیلی گلستان، در ابتدای این مراسم در توضیح ورود سلبریتی‌ها به حوزه کتاب گفت: هیچ مغایرتی نمی‌بینم که کسی در حوزه دیگری ورود کند. برای مثال من مترجم می‌توانم فیلم بسازم یا شعر بگویم؛ اما مساله این است که مخاطب با توجه به سابقه من انتظار دارد تا کار قابل قبولی ارائه دهم و از مطرح و مشهور بودنم سوءاستفاده نکنم.
 
مترجم اثر «بیگانه» با اشاره به ورود برخی از سلبریتی‌ها به حوزه‌های دیگر گفت: منظور من از کار اشتباه همان کاری است که هدیه تهرانی انجام داد؛ چرا که همه دیدیم که خانه هنرمندان پر از عکس‌های بسیار ضعیف با سوژه‌های معمولی این خانم شده بود؛ نمایشگاهی که با پول اسفندیار رحیم‌مشایی برگزار شد یا کار تهمینه میلانی و آن نقاشی‌هایش که یک کلاهبرداری محسوب می‌شد.

او ادامه داد: اما در همین ورود از حوزه به حوزه دیگر شاهد فعالیت‌های شمس لنگرودی، شاعر مطرح کشورمان در سینما بودیم که به اعتقاد من بسیار عالی و درخشان ظاهر شد. بنابراین می‌توان گفت که ورود به حوزه‌ای دیگر مانند کتاب محدودیتی ندارد به شرط آنکه کار قابل قبولی ارایه شود.
 
این مترجم با اشاره به تعهد افرادی که به حوزه نشر ورود می‌کنند اظهار کرد: فردی که مشهور است به نوعی‌ الگوی جامعه خویش می‌شود و وقتی شما الگو هستید نمی‌توانید متعهد نباشید. به نظرم اگر من مترجم اثرم خوانده شود و سری در سرها دربیاورم باید برای اثر بعدی بیشتر دقت کنیم.

۵۷۲۴۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 827119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =