بهره‌برداری از بزرگ‌ترین کارخانه تولید داروهای ضد سرطان در خاورمیانه

تابناک نوشت:بزرگ ترین کارخانه تولید داروهای ضد سرطان خاورمیانه و همچنین بخش بیوتکنولوژی گروه دارویی، با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در البرز به بهره برداری رسید.

شهرزاد نراقی مدیرعامل گروه داروسازی اکتوورکو در آئین راه اندازی این کارخانه گفت: با راه اندازی این کارخانه داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی و ام .اس با رعایت بالاترین استاندارد ها دراین کارخانه تولید و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی بیان داشت: برای راه اندازی این کارخانه یکصد میلیون یورو سرمایه داخلی و خارجی توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

نراقی با بیان اینکه گروه داروسازی اکتوورکو، سال ۱۳۴۷ توسط مرحوم دکتر مصطفی نراقی در البرز فعال شد، گفت: اکنون با توسعه شرکت های این گروه ، برای ۲ هزار و ۷۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

وی بیان داشت: سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون عدد قرص و کپسول ضد بیماری سرطان ، ام . اس و بیماری های دیگر در این گروه دارویی تولید می شود که با راه اندازی خطوط جدید، سال آینده به هفت میلیارد و۵۰۰ میلیون عدد قرص و کپسول افزایش می یابد.

نراقی با بیان اینکه تولید محصولات این شرکت با هدف خنثی کردن تحریم ها در شرایط دشوار کنونی با سرعت پیش می رود، گفت: داروهای تولیدی این شرکت علاوه بر نیاز داخلی به کشورهای منطقه صادر خواهد شد.

گروه دارویی اکتوورکو در قالب شرکت های داروسازی اکتوورکو، البرز زاگرس، آتی فارمن و اکترو محصولات خود را به بازار دارویی ایران و منطقه عرضه می کند.

این گروه از سال ۹۶ تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیون یورو در کارخانه های تولید داروهای هورمونی، پرخطر، آنکولوژی و خط تولید داروهای بیولوژیک «سل لاین» سرمایه گذاری کرده که بخشی از خطوط تولید پیش از پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

این مجموعه در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی بهارستان کرج فعالیت دارد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 827910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =