انتقاد عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وضعیت بازار خودرو/ برای همان خودروی ۱۵ میلیون تومانی باید بالای ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بازار خودروی کشور گفت: سیستم مدیریتی دولت اقتصاد کشور را فلج کرده است.

با اشاره به کاهش قیمت دلار و افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: عمده مشکلات در حوزه خودروسازی مربوط به ضعف مدیریتی و بی‌تدبیری در این حوزه است، اگرچه گزارشاتی مبنی بر عالی بودن عملکرد خودروسازی داده می‌شود ولی این گزارشات تنها شعار بوده و چیزی از خودروسازی باقی نمانده که بخواهیم در این خصوص مصاحبه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: خودروسازی امروز در دنیا پیشرفت داشته ولی در کشور ما با وجود حمایت‌های ۴۰ سال اخیر نه تنها پیشرفت نداشته بلکه پس‌رفت داشته، با بدهی یک‌هزار میلیاردی خودروسازی و ادامه این روند در ماه‌های آینده باید شاهد بیکار شدن مجموعه وسیعی از زیرمجموعه خودروسازی باشیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گذشته مردم با ۱۵ میلیون تومان بهترین خودرو را تهیه می‌کردند و خودروسازی درآمد زیادی داشت، آن زمان باتوجه به استقبال مردم در خرید خودور، خودروسازی نتوانسته کارنامه درخشانی داشته باشد، برای همان خوروی ۱۵ میلیون تومانی معادل دلار امروز،  باید بالای ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد که این در توان مردم نیست.

منصوری بیان کرد: پرداخت تسهیلات و وام به خودروسازی و مدیران دولتی باید متوقف شده و خودروسازی معوقات گذشته خود را پرداخت کند و این که بودجه ملت با پرداخت وام به مدیران بی‌کفایت هدر نرود، امروز فساد در حوزه خودروسازی و فساد دولتی سبب تخریب و نابودشدن بدنه خودروسازی از درون شده است.

وی ادامه داد: تا زمانی که شیوه مدیریت دولتی ما تغییر نکند، این مشکلات وجود دارد، زیرا هر جا که دولت سهم داشته فسادآور بوده، متاسفانه امروز سیستم کمونیستی در نهادهای دولتی ما حاکم است و تا زمانی که این سیستم حاکم باشد فسادآوربوده و حرکت ما برخلاف دنیا پس‌رفت است.

۲۹۲۹

کد خبر 828063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =