افزایش تعرفه مشترکان پر مصرف آب و برق باز هم عقب افتاد

ایسنا نوشت:‌ معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت‌: قرار بود در اول آذر ماه تعرفه مشترکان پر مصرف در دو حوزه آب و برق افزایش پیدا کند، اما هم چنان این مساله در هیات دولت منتظر تصویب است.

محسن بختیار  با بیان این که هنوز مراحل پیگیری این پیشنهاد در دولت سپری می‌شود، اظهار کرد: پیشنهاد ما بر این بود که از اول آذر ماه این طرح اجرایی شود، اما هنوز دستور کار آن در دولت است.

وی ادامه‌ داد:  وزارت نیرو قصد داشت تا این مساله هر چه‌ سریع‌تر اتفاق بیفتد، چرا که ما معتقدیم یکی از راه‌های  کنترل مصرف مشترکان همین مساله است.

بختیار با تاکید بر این که به محض تصویب این طرح در هیات دولت این موضوع را اطلاع رسانی خواهیم کرد، گفت‌: به اعتقاد ما این موضوع می‌تواند تاثیرات زیادی در میزان مصرف مشترکان داشته باشد.

چندی پیش نیز محمودرضا حقی فام، سخنگوی صنعت برق کشور با تشریح جزئیات افزایش تعرفه برق مشترکان پر مصرف، گفت‌ه بود؛‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شده برای مشترکانی که زیر الگو مصرف دارند، طرح‌های تشویقی در نظر گرفته شود و برای مشترکانی که بالاتر از الگو مصرف برق دارند، میزان تعرفه دو برابر و برای مشترکانی که بیش از این میزان افزایش میزان دارند ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 828220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =